Duatepe Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Duatepe Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Duatepe Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır? Giriş Ücreti? Açılış & Kapanış Saatleri? Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Yerler?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Duatepe Parkı Nerede?

Park, İstanbul ilinin Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde Rumeli Hisarı Hisarüstü Nispetiye Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Park, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü manzarası ile bilinen harika bir yerdir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenleme ile yep yeni bir hal almıştır. Geçmiş dönemlerde çok bakımsız olan bu yer şimdi ise gezilecek yerler arsında yerini almıştır.

Park içerisinde oturma alanları, Yürüyüş parkuru, Restoran ve Mini bir kütüphane yer almaktadır. Hafta sonları biraz kalabalık olduğundan dolayı Kamp Sandalyeniz ve Masanız ile gitmenizde fayda var. Piknik Yapmak için harika bir alan diyebiliriz.

Duatepe Parkında Kamp Yapılır mı?

Hayır, Yasak.

Duatepe Parkı’nda Mangal Yapılır mı?

Hayır Yasak.

Duatepe Parkı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Duatepe Parkı’na Nasıl Gidilir?

Park, İstanbul ilinin Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde Rumeli Hisarı Hisarüstü Nispetiye Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Toplu Taşıma ve Şahsi Araçlarınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tolu Taşıma İle Gidecekler;

Duatepe Parkına Metro ile Nasıl Gidilir?

Levent – Boğaziçi Üniversitesi İstasyonu Arası Hizmet Veren M6 Metro hattına binip Boğaziçi Üniversitesi İstasyonu durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Duatepe Parkına Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Sarıyer – Rumeli Hisarüstü arası hizmet veren 59RS hat numaralı otobüs hattına binip RUMELİ HİSARÜSTÜ durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Taksim – Beşiktaş –  Rumeli Hisarüstü arası hizmet veren 559C hat numaralı otobüs hattına binip RUMELİ HİSARÜSTÜ durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Kabataş – Beşiktaş –  Rumeli Hisarüstü arası hizmet veren 43R hat numaralı otobüs hattına binip RUMELİ HİSARÜSTÜ durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Etiler – Akmerkez – Levent – Şişli – Gayrettepe Metro Rumeli Hisarüstü arası hizmet veren 59R hat numaralı otobüs hattına binip RUMELİ HİSARÜSTÜ durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Bebek Sahili – Rumeli Hisarı Tarafından AŞİYEN – RUMELİ HİSARÜSTÜ FENİKÜLERİ İLE çıkabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.