Dünya Barış Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler?

Dünya Barış Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Dünya Barış Anıtı  Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                              Dünya Barış Anıtı Nerede;                  

Dünya Barış Anıtı, İzmir ilinin Bayraklı ilçesinde, Sivas’ta 1993 yılında yaşanan Sivas Katliamı yangınında hayatını kaybeden 33 aydının anısına Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesinde yaptırılan anıttır. 

 

              Dünya Barış Anıtı Hakkında Bilgiler            

Dünya Barış Anıtı, içerisindeki ekvator seyir terasıyla İzmir’i gökyüzünden panoramik seyretme imkanı vermektedir. Anıt içerisinde kafeteryası, restoranı ve piknik alanıyla da çevresindeki doğa güzelliklerle İzmir halkına ve İzmir ilini gezmeye gelen ziyaretçilere güzel dinlenme fırsatı sağlamaktadır.

Barış Anıtı yüksek ve hakim bir tepede bulunduğundan İzmir çok güzel bir şekilde görünüyor. Giriş ücretli ancak restorana geliyorsanız girişten ücret alınmıyor. Otopark yer bulunmaktadır. Restoran bölümünde Geç saatlere kadar yemek servisi var. Sadece yemek değil çay-Kahve içip dinlenebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Dünya barış anıtı pazar günleri kalabalık hafta içi daha sakindir.

OKUMALISIN  Çam Limanı Koyu Nerede - Nasıl Gidilir?

             Dünya Barış Anıtı’na Nasıl Gidilir?            

Barış Anıtı, İzmir ilinin Bayraklı ilçe sınırında Doğançay Mahallesinde bulunur. 

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Belediye otobüsüyle Halkapınar metronun oradaki duraklardan nafız gürman 477 veya 77 Numaralı ,

Karşıyaka iskeleden Gidecekler,  197 no’lu otobüslere binip son durakta inip yürüyüş mesafesi ile ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.