Düştepe Oyun Müzesi Nerede Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti -İSTANBUL

Düştepe Oyun Müzesi Nerede Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti -İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Düştepe Oyun Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

            Düştepe Oyun Müzesi Hakkında Bilgiler           

İstanbul ilinin Ataşehir İlçesinde Mimar Sinan Parkı içerisinde bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk oyun müzesi olarak bilinen bu yer, 2015 yılında Küratörü Sunay Akın olan ve Sahne Tasarımcısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanarak hizmete açılmıştır.

Müze, 60 bin metrekarelik bir alan içerisinde tek katlı ahşap bir bina içinde kurulmuştur. Müzede yer alan Oyuncaklar bir cam içerisinde sergilenmektedir. Müze binası dışında dış bahçesinde de oyun alanları bulunuyor.

Oyun Müzesi’nde  20’yi aşkın ülkeden ve yaklaşık 150 koleksiyonerden toplanan çocuk oyunları, 150 yıllık satranç takımı, Viktorya Dönemi’nin küp oyunları, 100 yıllık ilk taş ev inşa oyunu, Çizgi Film Karakterleri  müze binası içerisinde sergileniyor. Müzede Bahçesinde Bahçesinde ise, Dev Ahşap gemiden yapılmış oyun parkı, Mini Golf ve Bowling alanı, Satranç , Masa Tenisi ve Salıncaklar bulunuyor.

Oyun Müzesi, Özellikle oyun çağındaki değerli çocuklarımız için keyifli bir yerdir. Koşup oynayacakları oyun alanları , Çimenler ve Oyuncaklar ile keyifli anlar yaşayacaklardır.

               Düştepe Oyun Müzesi Giriş Ücreti                    

Düştepe Oyun Müzesine Giriş ÜCRETSİZDİR.

            Düştepe Oyun Müzesi Ziyaret Saatleri               

Pazartesi Günleri Kapalı olan bu yer, Haftanın her günü saat 08.30 – 17.00 arası açıktır.

                    Oyun Müzesi İletişim Bilgileri                       

Adres: Barbaros, Mimar Sinan Parkı İçi Yolu, Ataşehir – İstanbul

Tel: (0216) 688 13 29

           Düştepe Oyun Müzesi’ne Nasıl Gidilir?              

Oyun Müzesi, istanbul ilinin Ataşehir İlçesinde Ataşehir Bulvarı Fulya Sokak üzerinde bulunan Mimar Sinan Parkı içerisinde bulunmaktadır. Şahsi aracı ile gelecekler için ücretsiz otopark alanı mevcuttur.  Toplu Taşıma ile Gelmek isteyenler, Kadıköy-Ataşehir Dolmuş ve Otobüsleri ile Kolayca Gelebilirler.

Oyun Müzesine Gelen Bazı Otobüs Hatları; 8K, 10A, 13, 13AB, 16M, 21B Hatlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.