Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Düştepe Oyun Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Düştepe Oyun Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Düştepe Oyun Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Düştepe Oyun Müzesi, istanbul ilinin Ataşehir İlçesinde Mimar Sinan Parkı içerisinde bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk oyun müzesi olarak bilinen bu yer, 2015 yılında Küratörü Sunay Akın olan ve Sahne Tasarımcısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanarak hizmete açılmıştır.

Düştepe Oyun Müzesi, 60 bin metrekarelik bir alan içerisinde tek katlı ahşap bir bina içinde kurulmuştur. Müzede yer alan Oyuncaklar bir cam içerisinde sergilenmektedir. Müze binası dışında dış bahçesinde de oyun alanları bulunuyor.

Düştepe Oyun Müzesi’nde  20’yi aşkın ülkeden ve yaklaşık 150 koleksiyonerden toplanan çocuk oyunları, 150 yıllık satranç takımı, Viktorya Dönemi’nin küp oyunları, 100 yıllık ilk taş ev inşa oyunu, Çizgi Film Karakterleri  müze binası içerisinde sergileniyor. Müzede Bahçesinde Bahçesinde ise, Dev Ahşap gemiden yapılmış oyun parkı, Mini Golf ve Bowling alanı, Satranç , Masa Tenisi ve Salıncaklar bulunuyor.

Oyun Müzesi, Özellikle oyun çağındaki değerli çocuklarımız için keyifli bir yerdir. Koşup oynayacakları oyun alanları , Çimenler ve Oyuncaklar ile keyifli anlar yaşayacaklardır.

OKUMALISIN  Yılan Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Düştepe Oyun Müzesi Giriş Ücreti;

Düştepe Oyun Müzesine Giriş ücretsizdir.

Düştepe Oyun Müzesi Ziyaret Saatleri;

Pazartesi Günleri Kapalı olan bu yer, Haftanın hergünü saat 08.30 – 17.00 arası açıktır.

Düştepe Oyun Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Barbaros, Mimar Sinan Parkı İçi Yolu, Ataşehir – İstanbul

Tel: (0216) 688 13 29

Düştepe Oyun Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Düştepe Oyun Müzesi, istanbul ilinin Ataşehir İlçesinde Ataşehir Bulvarı Fulya Sokak üzerinde bulunan Mimar Sinan Parkı içerisinde bulunmaktadır. Şahsi aracı ile gelecekler için ücretsiz otopark alanı mevcuttur.  Toplu Taşıma ile Gelmek isteyenler, Kadıköy-Ataşehir Dolmuş ve Otobüsleri ile Kolayca Gelebilirler.  Oyun Müzesine Gelen Bazı Otobüs Hatları; 8K, 10A, 13, 13AB, 16M, 21B Hatlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir