Düzce Kalkın Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Düzce Kalkın Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Düzce Kalkın Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?- Düzce Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Düzce Kalkın Plajı Nerede;

Düzce ilinin Akçakoca ilçesinde kalkın Köyü sınırları içerisinde bulunan bu plaj, sığ deniziyle bilinmektedir. İlçe merkezine 6 km mesafede bulunmaktadır.

Düzce Kalkın Plajı Hakkında;

Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin batı ucunda bulunuyor. İlçe merkezinin az ötesinde sessiz sakin bir konumdadır. Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, İstanbul ve Ankara gibi iki Metropolün arasında yeşil ve mavinin kaynaştığı şirin bir tatil yeridir.

Kalkın Plajı,  ince kuma sahip, denizi temiz berrak ve sığ, ayrıca soyunma ve duş kabinleri sahil de bulunmaktadır. Otopark, soyunma kabini ve bir şeyler yiyip içmek için kafeteryanın bulunduğu, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz güzel ve temiz bir plajdır.

Doğayla baş başa kalarak deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Kalkın Plajı’nda, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait Düzce Akçakoca Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi ve dinlenme tesisi ile restoran da mevcuttur.

OKUMALISIN  Teos Ormancı Kampı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Düzce Kalkın Plajı Giriş Ücreti;

Kalkın Köyü sınırları içerisinde bulunan bu plaj halk plajı olmasından dolayı ücretsizdir.

Düzce Kalkın Plajına Nasıl Gidilir;

Akçakoca ilçesinin batısında bulunan bu yere gitmek için, ilçe merkezinden sırasıyla, Akçakocabey bulvarından devam ederek, Karasu şile yolunda devam ediniz. Kalkın köyü tabelasını gördüğünüzde sağ denize doğru dönerek ulaşabilirsiniz.

Akçakoca ilçesi Düzce il merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kalkın plajı ilçe merkezine 6 km uzklıktadır.

İstanbul’dan aracıyla gelecekler; İstanbul’dan Akçakoca yaklaşık 260 km, ortalama 3 saatte gelebilirsiniz. Sırasıyla, Gebze, Sapanca, Hendek, Cumayeri, Düzce istikametinden sonra Düzce iline dönmelisiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan aracıyla gelecekler, Ankara‘dan Akçakoca ise 275 km sürüyor. Eğer arabanız varsa yaklaşık 3 saatte Akçakoca’ya varılıyor. Ankara’dan sırasıyla Susuz çevre yolundan veya eski yoldan Gerede-Bolu yolunu takip ederek Bolu-Kaynaşlı-Düzce yolunda ilerleyiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.