Edremit Güre Kaplıcaları Nerede Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Edremit Güre Kaplıcaları Nerede Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Sevgili Seyyahlar yazımızda sizlere  Edremit Güre Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         Edremit Güre Kaplıcaları          

Kaplıca, Balıkesir ilinin Edremit ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Edremit ilçesine bağlı Güre Kasabasında bulunmaktadır. Kaplıcanın denizden uzaklığı 300 metre kadardır. Edremit ilçe merkezine yaklaşık olarak 14 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 99 km mesafededir.

Güre Kaplıcaları, denizden yüksekliği 3 metredir. Truva’dan Bergama’ya kadar uzanan turistik bölgenin merkezinde bulunmaktadır. Bu kaplıcanın orijinal olan bölümlerinin ilk çağ Roma hamamı özellikleri taşıdığı görülmektedir. Suyun sıcaklığı 64C’dir.

Belçikalı ve Türk uzmanların yaptığı araştırmalarda, kaplıca suları içerisinde potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir ve alüminyum bulunmuştur. Güre Kaplıcaları, yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şifalı sularıyla bilinen Güre Kaplıcaları, Radyoaktif özellikleriyle de tanınmaktadır.

Kaplıca sularının Romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, guatr, kireçlenme, sedef, böbrek taş ve kumları ile karaciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Konaklama tesisleri yönünden oldukça kolay ve rahattır. Bölgede birçok termal tesis bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Burası hem sahilde yaz tatilinizi hem de kaplıca tatilinizi gerçekleştireceğiniz nadir bölgeler arasında yer almaktadır.

         Edremit Güre Kaplıcaları Nerede?          

Güre Kaplıcaları, Balıkesir ilinin Edremit ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Edremit ilçesine bağlı Güre Kasabasında bulunmaktadır. Kaplıcanın denizden uzaklığı 300 metre kadardır. Edremit ilçe merkezine yaklaşık olarak 14 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 99 km mesafededir.

        Edremit Güre Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?          

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, Edremit ilçesinden Güre minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise, Edremit merkezden İzmir Çanakkale Yolu/D550/E87 üzerinden, Balıkesir merkezden ise D230 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.