Efeoğlu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Efeoğlu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR
489
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Efeoğlu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Efeoğlu Tabiat Parkı                                                           

Tabiat Parkı İzmir ilinin Torbalı İlçesi, Yeşilköy Mevkiinde yer almaktadır. Efeoğlu Mesire Yeri Orman Bakanlığı tarafından 1977 yılında 22,66 ha. lık alanda B tipi olarak tescil edilmiştir.11.07.2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlık oluru ile 226 dekarlık saha tabiat parkı olarak  ilan edilmiştir. Parkta özellikle funda, zeytin, fıstık çamı gibi ağaçlar göz kamaştırıyor.

Kente çok yakın olan bir alanda bulunmakla birlikte halkın dinlenme ve piknik ihtiyacını karşılayacak ormanlık alana sahip olmasıdır. Tabiat parkı içerisinde Kızılçam, fıstıkçamı, arizona servisi, akdeniz servisi, çınar, katalpa, ökaliptus, meşeler, funda, zeytin, kuşkonmaz, orman sarmaşığı, karaçalı, ateş dikeni, zakkum gibi ağaçlar yer almaktadır.

Günübirlik kullanım alanı olarak hizmet vermektedir. İçerisinde piknik masaları, çeşme, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu bulunmaktadır. İçerisinde kır büfesi de yer alan tabiat parkı zengin florasıyla hayranlık uyandırmaktadır. Bu alan dağcılık, bisiklet turu ve doğa yürüyüşü gibi aktivitelere imkân tanıyor. Ayrıca parka giriş için ücret alınmaktadır.

Tabiat Parkı içerisinde konaklama yapılabilecek hiçbir tesis bulunmamaktadır. Ayrıca Tabiat Parkı’nda kamp yapılmamaktadır. Sadece görevlilerinden izin alarak günübirlik çadır kurabilme şansına sahipsiniz.

           Efeoğlu Tabiat Parkı Giriş Ücretleri 2022                      

Şahıs:………………………….9TL

İndirimli:………………..4,5 TL

Bisiklet:……………………….9 TL

Motosiklet:…………………..18 TL

Otomobil:…………………….27 TL

Minibüs:………………………81 TL

Midibüs:………………………135 TL

Otobüs:………………………..270 TL

Adres:  Yeşilköy, İzmir Aydın Cd.Yeşilköy Köyü/Torbalı/İzmir

          Efeoğlu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir      

Tabiat Parkı İzmir ilinin Torbalı İlçesi, Yeşilköy Mevkiinde yer almaktadır. Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 176 numaralı otobüse binerek ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler İzmir merkezden E87 veya D550 yolları üzerinden ulaşım sağlayabilirler. İzmir merkeze 35 km mesafede yer alan tabiat alanına 30 dk da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.