Eflani – Bostancı – Ortakçılar Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Eflani – Bostancı – Ortakçılar Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eflani – Bostancı – Ortakçılar Göleti Nerede – Nasıl Gidilir? – Karabük Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Eflani – Bostancı – Ortakçılar Göleti

Karabük ilinin Eflani ilçesinde sulama amaçlı yapılan göllerdir. Eflani Kent Ormanı içinde yer 1976 yılında yapılmıştır. Sulamada faydalanılan bu göletlerde olta balıkçılığı yapılmaktadır. Bu göletler, çevresindeki ormanların güzelliği, kamp alanı, Piknik alanlarıyla bilinmektedir. Orman etrafında kuş sesleri eşliğinde güzel vakit geçirebileceğiniz alanlardır.  Göletler hakkında kısa bilgiler verecek olursak,

Bostancılar Göleti

Bostancılar Göleti Eflani ilçesinin Kuzey batısında yer alır. İlçe Merkezine uzaklığı 3 km. uzaklıktadır. Gölette kayık ve sal mevcuttur. Merkeze yakın olması nedeniyle genelde tercih edilir.

Esencik Göleti

Esencik Göleti Eflani ilçesinin kuzey doğusunda yer alır. İlçe Merkezine 11 km. uzaklıktadır. Gölet, Esencik köyünden 200 m civarında içeride yer alır. Gölette tuvalet ve piknik masaları mevcuttur.

Ortakçılar Göleti

Ortakçılar Göleti. 1150 m genişliğinde 25-30 m derinliğindedir. İlçe Merkezinin güney doğusunda yer alır. Eflani’ye ise 3 km. uzaklıktadır. Göl, İki ormanın arasına kurulmuş olup doğal manzarası çok güzeldir. Gölette tesisler mevcuttur. Eflani ilçesinin En çok ilgi gören göletidir.

OKUMALISIN  Kuzuluk Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Kadıköy-Ortaçılar-Bostancılar Göletlerine Nasıl Gidilir;

Karabük ilinin Eflani ilçesinde yer almaktadır. Göletler ilçe merkezinden en fazla 3-10 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.