Eğrigöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik -ANTALYA

Eğrigöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik -ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eğrigöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları Hakkında bilgiler vereceğiz.

               Eğrigöl Yaylası Hakkında Bilgiler              

Antalya İlinin Gündoğmuş ilçe sınırlarında Toros dağlarının En Yüksek Zirvelerinden olan Geyik Dağlarının Eteklerinde bulunuyor. Halk arasında Söbüçimen Yaylası olarak ta bilinmektedir.

Eğrigöl Yaylası, 2 bin 100 rakımda bulunuyor. El değmemiş doğası, endemik bitkileri, farklı renklerdeki çiğdemleri, menderes çizerek göle akan çaylar görsel güzellik oluşturmaktadır. Dağlardaki karların damar damar olması ve bu güzelliğin suya yansıması da ayrı bir görsel güzellik sunmaktadır. Kamp ve Piknik yapmaya gelen doğa severleri ve fotoğraf tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır.

            Eğrigöl Yaylasına Ne zaman Gidilmeli?              

Eğer fotoğraftaki manzara gibi bir görüntü görmek istiyorsanız, iklim şartları her yıl değişse de genel olarak 10 Mayıs – 30 Mayıs arası bu manzarayı görebilirsiniz.

                Eğrigöl Yaylasında Neler Yapılır?                    

  • Piknik yapılır,
  • Kamp yapılır
  • Olta Balıkçılığı
  • Doğa Fotoğrafçılığı
  • Dağ Bisikleti ile gezinti
  • Tırmanma
  • Endemik Bitkileri görebilir ve çiğdem toplayabilirsiniz.

Ayrıca,  eşine ender rastlanan doğal güzelliğiyle ve Dağlarda ki Alaca karların göle yansıması ile adeta kendisine hayran bırakan dönmek istemeyeceğiniz bir göldür. Eğer Alaca karlı dağların göle yansımasının fotoğrafını çekmek istiyorsanız, Gündoğumunda önce Eğrigölde olmalısınız. Güneş doğduğunda maalesef gölün üstündeki yansıma manzarası kayboluyor bilginiz olsun.  Yanınıza mutlaka güneş kremi almayı unutmayınız. Yaylanın güneşi fena yakıyor.

     Eğrigöl Yaylası Kamp Alanı Hakkında Bilgiler      

Doğa severler için harika bir kamp alanıdır. Doğa ile başbaşa kalacağınız bir ortam olduğunu söylemeliyiz. Telefon çekmiyor. Çeşme bulunuyor. Herhangi bir tesis yok, alışverişinizi Gündoğmuştan tamamlayıp gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Lütfen ayak izinizden başka hiçbir şey bırakmayın… 

                     Eğrigöl Yaylası’na Nasıl Gidilir?                   

Eğrigöl Yaylası, Antalya ilinin Gündoğmuş ilçe sınırında bulunmaktadır. Konya ilinede  yakın bir mesafededir.  Eğrigöl Yaylasına gitmek için;

Antalya-Alanya – Konaklı üzerinden Güzelbağ yoluna devam edip Gündoğmuşa kadar geliniz. Buradan Köprulu köyüne giden yoldan sola Yaylaya döndükten sonra Eğrigöl tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz. Her araç gider mi? Gider arkadaşlar. Yol çok kötü bir yol değil. Hatta yol üzerinde boyları yaklaşık üç metre uzunluğunda kar tünellerini de göreceksiniz.

Eğrigöl – Gündoğmuş arası 45 km,

Eğrigöl – Antalya arası  180 km,

Eğrigöl – Alanya arası 120 km,

Eğrigöl – Konya arası 175 km uzaklıktadır.

Bu yazıdaki bilgiler ve Resimler instagram @geziminatör hesabı sahibi Halil Küçükkara’ya aittir. İzinsiz kullanılması yasaktır.

(altta yerleştirdiğimiz harita yardım ile kolayca ulaşabilirsiniz) 

antalya kamp alanları

Antalyada Nerede Kamp Yapılır

antalya piknik alanları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments