Ekincik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanı – Muğla

Ekincik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanı – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ekincik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp Alanları ve Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                        Ekincik Koyu Hakkında                             

Muğla ili, Köyceğiz ilçe sınırında bulunan Ekincik köyünde bulunmaktadır. Marmaris ile Köyceğiz ilçesi arasında kalmış eşsiz güzellikte bir koy ve yerleşim yeridir. Tertemiz Plajı, denizi, doğası ve harika manzarasıyla gelip görmesi gereken bir koydur.

Ekincik Koyunda, Zeytin ve çam ağaçlarının arasında huzur bulurken diğer taraftan deniz, kum ve güneşin keyfini yaşayabilirsiniz.

Ekincik koyunun en önemli özelliklerinden biri mavi yolculuk yapanlar için önemli bir durak olması. Gün içinde ortalama 40-50 yat buraya gelerek demir atmaktadır. Ekincik plajı olarak ta bilinmektedir. Ekincik’te koyları gezmek ve denize girmek dışında başka etkinlikler de yapabilirsiniz. Tekneler ile günübirlik turlara katılıp Dalyan iz tuzu Plajı’nı, Kaunos antik Kenti’ni, çamur banyosu, kara yolu ile Sultaniye kaplıcalarını gezebilirsiniz.

Çandır köyü üzerinden Kaunos antik kentine uzanan yolda trekking yapabilirsiniz. Ekincik koyundan kiralayacağınız tekneler ile, Karaçay ve Semisçe koyuna gidebilirsiniz,

Ekincik Koyunda Ülkemizde çok nadir görülen azalmış kartal diye bilinen kuş türlerini burada görebilirsiniz. Bu tür kartaldan dünya da birkaç ülkede kaldığı söylenmektedir. Yüksek kayalarda görülen bu kuşların koy üzerinde uçmaları keyifle seyredilmektedir.

Ekincik Koyu, kenarda köşede kalmış bir yer olduğundan çok fazla bilinmemektedir. Bu yüzden çok kalabalık değildir. Sakin sessiz bir koydur. Bu koya gelenlerin çoğu yat turuyla gelenlerdir. Yat turu yapanlar bu koyu iyi bilir. Ekincik Koyu, yat teknelerinin en uğrak noktalarından biri sayılıyor.

Ekincik Koyu’na giderseniz piknik malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayın. Plajın bir bölümünde, Çam ağaçlarının altında, piknik yapabileceğiniz masalar, Mangal yapmak için kurulu bir düzen bulunmaktadır. Ekincik Koyu-Plajında Duş, soyunma kabini ve WC mevcut.

                  Ekincik Koyu Kamp ve Konaklama;                

Ekincik Koyu-Plajında yapılacak bir başka etkinlikte Kamp Kurmak, Köyceğiz Belediyesi tarafından kurulan Kamp alanından, Belirli bir ücret karşılığında çadır ya da karavan kiralayabilirsiniz. Ya da kendi çadırınızı kurarak konaklayabilirsiniz.

               Ekincik Kamp Alanı Ücretleri 2024                

Kamp alanında, elektrik, su, wc, soyunma kabinleri bulunmaktadır.

TEL: 0542 733 4849

Çadır yeri ücreti kişi başı fiyat listesi

Elektrik, İnternet, Otopark, Tuvalet ve Sıcak Su dahil.

Restoran hizmetimiz mevcuttur.

Nisan 150 TL

Mayıs 150 TL

Haziran 200 TL

Temmuz 200 TL

Ağustos 200 TL

Eylül 200 TL

Ekim 150 TL

Ücrete Tabi Olanlar

Çamaşır makinası : 30 TL

Ortak Kullanım Buzdolabı : 25 TL

Sezlong : 35 TL

Karavan Alanı

2 Kişi Karavan Ücreti : 500 TL

3. Kişi : 100 TL

Elektrik, Su, Açık Mutfak, Kaset Boşaltma ücrete dahil.

Karavan alanında çadır ücreti kişi başı 250 TL dir.

KAMPIMIZDA KÜÇÜK BAKKAL OLUP KAHVALTI SERVİSİMİZ VARDIR

                  Ekincik Koyuna Nasıl Gidilir?                          

Ekincik koyu, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine 35 km uzaklıkta yer alıyor. Ekincik’e gitmek için öncelikle Köyceğiz’e ulaşmanız gerekir. Diğer bir alternatif ise, Dalyan’a varılır ve buradan feribotlarla Dalyan Kanalından karşıya geçilerek Ekincik Koyuna yaklaşık yirmi dakika sonra ulaşılır.

En yakın hava limanı, Dalaman Havalimanı’dır.

  • Ekincik-İstanbul arası 829 km.
  • Ekincik-Ankara arası 653 km.
  • Ekincik-İzmir arası 289 km.
  • Ekincik-Antalya arası 294 km

İstanbul yönünden gelecekler, Yalova-Bursa-Susurluk-Manisa-İzmir-Aydın-Muğla üzerinden, 26 km daha devam edilerek Köyceğiz’e ulaşım mümkün.

Ankara’dan gelecekler, Afyon-Denizli-Muğla, üzerinden Marmaris girişinden girmeyip 26 km daha devam edilerek ulaşılıyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.