Ekşili Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları?

Ekşili Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ekşili Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ekşili Göleti Hakkında;

Ekşili Göleti, Antalya ilinin Döşemealtı Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla bilinmeyen bu doğa harikası yere genellikle yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Ekşili Göleti. Yemyeşil ağaçların arasında, Muhteşem doğası eşliğinde sizlere keyifli anlar yaşatacaktır.

Ekşili Göletinde Neler yapılır derseniz, Genel olarak Piknik, Kamp, Olta Balıkçılığı ve Yüzmek için tercih edilmektedir.Gölet ve çevresi aklınıza gelen düzenli tertipli piknik alanından ziyade doğa ile başbaşa kalıp huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih edeceği bir yerdir. Ateşinizi yakın Etinizi pişirin keyfinize bakın o derece. Ekşili Göleti tam bir yürüyüş alanı içeriyor. Çam ağaçlarının arasında bol oksijenli ortamında ister yürüyün isterseniz de bisiklete binin tercih sizin. Herhangi bir tesis bulunmuyor. WC dahi yok. Bu yüzden gittiğinizde yanınıza mutlaka lazım olacak herşeyi almalısınız. Ayrıca, Aracınızı gölün tam yanına kadar götürebiliyorsunuz.

Ekşili Göletinde Kamp Yapılır mı?

Cevap evet, Hatta tam bir kamp alanı. Özellikle de hafta içi gidecekseniz eğer çok az insanı görürsünüz. Kamp yapmaya gelmeden bütün eksiklerinizi tamamlayın, hiçbir tesis yok malesef, WC yok, Çeşme Yok, sadece doğa ve siz. Tek bulunan şey odun kısmı.

OKUMALISIN  Lara Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp - Piknik - Konaklama?

Ekşili Göletine Nasıl Gidilir?

Ekşili Göleti, Antalya ilinin Döşemealtı Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Antalya merkezine yaklaşık 40 km ve Döşemealtı merkezine yaklaşık 25 km mesafede bulunuyor. Ekşili göletinin kenarına kadar binek araç ile ulaşım imkanı bulunuyor. Sizlere ulaşım için alta bir harita yerleştiriyoruz, buradaki haritayı kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.