Ekşisu Böğert Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan 2024

Ekşisu Böğert Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ekşisu Böğert Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan Şifalı Suları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ekşisu Böğert Maden Suyu

Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Günebakan Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Ekşisu Böğert Maden Suyu

Ekşisu Böğert Maden Suyu

Ekşisusağlık yönünden büyük öneme sahiptir. Şifa bulmak isteyen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle bölge halkı tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir. Ziyarete gelen vatandaşların doldurması için akan kurnalar bulunmaktadır. Ziyaret edenlerin yanı sıra yoldan geçenler de Bu şifalı suyu doldurup götürmek için uğradığı görülmektedir.

Birçok hastalığa şifa olan maden suyu anemi, karaciğer, mide, bağırsak ve safra yolları hastalıklarına iyi gelmektedir.

Ekşisu Böğert Maden Suyu Nerede?

Ekşisu, Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Günebakan Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Ekşisu (Böğert Maden Suyu) Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Erzincan şehir merkezinden karşılıklı sefer düzenleyen Belediye özel halk otobüsleri ile gidilebilmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Erzincan merkezden Amasya- Erzurum Yolu/Halit Paşa Cd. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.