Ekvador Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Ekvador Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ekvador Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Ekvador Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

            Ekvador Ankara Büyükelçiliği Hakkında;             

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Ekvador Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır. Ekvador Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Ekvador ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Ekvador Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

                Ekvador Ankara Büyükelçiliği Nerede;              

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Ziaur Rahman Caddesi Kelebek Sokak üzerinde bulunmaktadır.

      Ekvador Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;        

Büyükelçilik Çalışma Saati;  Pazartesi – Cuma:  09.30 – 13.00 / 15.00- 17.30 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

          Ekvador Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;      

Adres: Kazım Özalp Mh. Ziaur Rahman Caddesi Kelebek Sokak No:21, Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 01 60

          Ekvador Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;         

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Ziaur Rahman Caddesi Kelebek Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Ekvador Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413- Altınpark 408-Güneşevler otobüslerine binip Çankaya Caddesi üzerinde Elçilik binasına yakın bir konumda inebilirsiniz. Ya da Kızılay Güvenpark önünden kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan 413- Altınpark 408-Güneşevler otobüslerine binip Çankaya Caddesi üzerinde Elçilik binasına yakın bir konumda inebilirsiniz. Ya da yine Kızılay Güvenpark önünden kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Ziaur Rahman Caddesi dönüşü var oradan dönerek yola devam ettikten sonra Kuşluk Sokak tabelasından dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sağa İran Caddesine doğru devam ediniz. Yolun sonu Çankaya Caddesidir, buradan sağa döndükten sonra Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Ziaur Rahman Caddesi dönüşü var oradan dönerek yola devam ettikten sonra Kuşluk Sokak tabelasından dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413- Altınpark 408-Güneşevler otobüslerine binip Çankaya Caddesi üzerinde Elçilik binasına yakın bir konumda inebilirsiniz. Ya da Kızılay Güvenpark önünden kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 413- Altınpark 408-Güneşevler otobüslerine binip Çankaya Caddesi üzerinde Elçilik binasına yakın bir konumda inebilirsiniz. Ya da Kızılay Güvenpark önünden kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.