Anasayfa / Doğal Güzellikler / Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Elazığ

Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Elazığ

Seyyahlar bu yazımızda Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Kayak Malzemeleri Kiralama Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

        Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler    

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ ilinin Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Kayak merkezi ismini aldığı   Hazarbaba dağında yer almaktadır. Kayak merkezinden Hazar gölünü kuşbakışı olarak seyretmek oldukça keyifli bir ayrıcalıktır. 2.347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba Dağı üzerine 1850 metre yükseklikte kurulmuştur. Kayak Merkezi 1999 yılında faaliyete girmiştir.

Kayak Merkezinde oldukça elverişli bir pist, telesiyej imkânları ve kafeterya hizmetleriyle bulunmaktadır. Kayak Merkezinde, sekiz adet pist yer almaktadır. Pistlerin uzunluğu yaklaşık olarak 3 km’dir. 1100 metrelik telesiyeji ve mekanik tesisleri standartlara uygun şekilde inşa edilmiştir. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı pistte kar kalınlığı 3 metrelere kadar çıkmaktadır. Hem profesyonel hem amatör kayakçılar için oldukça uygundur. Hazarbaba, ülkemizdeki en zorlu pistlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Kayak merkezinden Hazar Gölü’nün muhteşem manzarasını seyrederken aynı zamanda kayak yapabilirsiniz. 1850 metre yükseklikte kurulan Hazarbaba Kayak Merkezi, 1999 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

OKUMALISIN  Çatalca Ali Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Çatalca - İstanbul?

Hazarbaba Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Hazarbaba Kayak Merkezine, Aralık ayı ile Mart ayı aralığında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

   Kayak Malzemeleri Kiralama Fiyatları 2021   

Kayak takımı (Günlük)… 40 TL

Çocuk kızağı ……………….10 TL

Kar Motoru (10 dk) ……..30 TL

Telesiyej(Günlük)  ………30 TL.

        Hazarbaba Kayak Merkezinde Konaklama       

Kayak merkezinde konaklama imkanı bulunmamaktadır. Günü birlik ihtiyaçlara yönelik hizmet sunan Hazarbaba Kayak Merkezi’ne en yakın konaklama alanları, 6 km mesafede Hazar Gölü çevresinde bulunan otellerdir.

       Hazarbaba Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?    

Kayak Merkezi, Elazığ iline bağlı Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Kayak Merkezi, Sivrice ilçesine 6, Elazığ iline ise yaklaşık 36 km uzaklıkta km bulunur. Kayak merkezine ulaşımda kullanılan kara yolu sürekli olarak açık halde tutulmaktadır.

Kayak merkezi havaalanına 22 km lik bir mesafede bulunmaktadır. Elazığ’a uçak ile ulaşmak ve sonrasında karayolu ile devam etmek ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kayak merkezi demir yolu hattına da 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı kayak merkezine demiryolu ile ulaşım oldukça kolaydır.

OKUMALISIN  Heybeliada Ruhban Okulu Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir