Elevit Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Elevit Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Elevit Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Elevit Yaylası Hakkında;

Elevit Yaylası, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Denizden yüksekliği 1800 metre olan bu yaylanın en dikkat çeken özelliği Yaylalar içerisinde muhtarı olan tek yayladır. Muhtarlık kayıtlarında Elevit Yaylası, Yayla Köyü olarak geçmektedir.

Yaz Aylarında adeta ziyaretçi akınına uğrayan Karadeniz Yaylaları Yoğu stresli geçen çalışma hayatında bizlere adeta bir nefes alma, dinlenme ve eğlenme alanları olmaktadır. Elevit Yaylasının en ilgi çeken yanlarından biriside Horonlarının ünlü olması ve Her yıl Ağustos ayında düzenlenen Horon şenliklerinin yapılmasıdır.

Elevit Yaylasında, Yeşil örtünün içinden akan dere, Yabani Hayvanları, çeşit çeşit açan çiçekleri ve yöreye has ahşap mimarisi ile gelip görülmesi gereken yaylalarımız dandır. Bu güzel yer Fotoğraf karelerinizi süsleyecektir.

Elevit Yaylasında, Neler var derseniz, Kahvaltı yapılacak yerler, Hediyelik eşya satan dükkânlar, yöresel ürün satan yerler ve Ahşap konaklama evleriyle sizleri bekliyor.

OKUMALISIN  Tematik Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Elevit Yaylasına Gelirken Gezilebilecek yerler, Gito Yaylası, Zil Kale, Badara Yaylası, Şenyuva köprüsü, Çilanç Köprüsü ve Çat Deresini gezebilir Fırtına Deresinde Rafting Yapabilirsiniz. Elevit Yaylasında kendinize bir yer seçip doğada kamp yapabilirsiniz.

Elevit Yaylası’na Nasıl Gidilir;

Elevit Yaylası, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Buraya gitmek için, ilk önce Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine gelmelisiniz. Buradan Zilkale Tabelasını takip ederek yola devam ediniz, Bu güzergâhta Şenyuva eski adı ile Çinçiva köyünden geçeceksiniz bu yoldan hiçbir yere sapmadan dümdüz devam edip Elevit Yaylası tabelasından sola dönerek ulaşabilirsiniz.

Rize şehir merkezine 84 km, Çamlıhemşin ilçe merkezine 45 km, Zilkale’ye 20 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.