Anasayfa / Ankara / Elmadağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistleri?

Elmadağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Elmadağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Elmadağ Kayak Merkezi Pistleri – Fiyatlar – Konaklama Hakkında Bilgiler

             Elmadağ Kayak Merkezi Hakkında;        

Elmadağ kayak merkezinde kar kalınlığının 60 cm. ye kadar ulaşmaktadır. Karasal iklim hüküm sürmektedir. Elmadağ Kayak Merkezinin denizden yükseklik seviyesi, 1850 metre civarındadır. Kompleks içerisinde, Hava Kuvvetlerine ait bir adet teleski tesisi ile kafeterya ve kar üstü aracı bulunmaktadır. Kayak merkezinde yapay kar makinesi vardır. Elmadağ Kayak Merkezine doğa yürüyüşleri için bahar ve yaz aylarında daha fazla tercih edilmektedir. Kayak turizmi için Ocak, Şubat ve Mart aylarında daha uygundur.

Elmadağ Kayak Merkezi’nde Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan kayak evi, sporculara açıktır. ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’ne ait olan üniversite tesisleri bulunmaktadır. Ankara Dağcılık Kayak ve Kış Sporları İhtisas Kulübü Derneği’ne ait olan kayak evi de gelen ziyaretçilere hizmet sunmaktadır.

                 Elmadağ Kayak Merkezi Nerede?        

Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır.  Elmadağ yamacının kuzey kısmına kurulmuştur. İç Anadolu Bölgesindeki iller için önemli kış turizmi noktalarından biridir.

                 Elmadağ Kayak Merkezi Pistleri            

Pist Hakkında Bilgiler: Kayak parkuru 650 metre uzunluğunda olup kısa ve dik konumdadır. Bundan dolayı özellikle aksiyon sevenler için son derece ideal bir pisttir. Alanda ağaç bulunmamakla birlikte pist, kolay ve orta zorluk derecesi olarak ikiye ayrılmıştır.

OKUMALISIN  Lisinia Doğa Proje Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Taşıma İmkânları: Elmadağ Kayak Merkezi’nde 300 ve 650 metre uzunluğa sahip iki adet teleski bulunmaktadır. Uzun olan teleskinin taşıma kapasitesi ise saatte 720 kişidir.

        Elmadağ Kayak Merkezi 2021 Ücretleri        

           Teleski kullanım Ücretleri 2021 Yılı            

5 biniş 10 TL

10 biniş 15 TL

15 biniş 20 TL

20 biniş 25 TL

5 kullanımlık ski pass : 10 TL

15 kullanımlık ski pass : 30 TL

40 kullanımlık ski pass : 50 TL

Kayak Takımı: 40 TL

Snowboard:      40 TL

                                  Kızak kiralama                              

Saatlik 10 – 15 TL arası

Günlük 20 – 25 TL arası

  Profesyonel Hocalarla Kayak dersi  Ücretleri    

1 saat 1 kişi: 100 TL

1 saat 2 kişi: 150 TL

1 saat 3 kişi: 175 TL

1 saat 4 kişi: 200 TL

1 saat 5 kişi 250 TL

                Kayak Merkezi Çalışma saatleri                  

Hafta içi: 10:00 – 17:30

OKUMALISIN  Alara Han Nerede - Nasıl Gidilir?

Hafta sonu: 09:30 – 18:30

Elmadağ Kayak Merkezi Konaklama ve Otel İmkânları

Kayak merkezinde; ODTÜ, Hacettepe, Ankara Üniversitesi ve Gençlik – Spor Genel Müdürlüğü’ne ait olan kayak evleri bulunmaktadır. Bunun dışında bir adet otel ve 2 adet restoran da bulunmaktadır. 33 yatak kapasiteli Turban Otel’de; kapalı yüzme havuzu, sauna, diskotek ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait teleski, kar üstü aracı ve kafeterya hizmet vermektedir.

Hacettepe Üniversitesi’nin Elmadağ’da bulunan kayak tesisine rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için hafta için 0312 305 24 96 / 0312 305 17 59 numaralı telefonları, hafta sonları ise 0312 453 23 86 / 0312 453 10 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

           Elmadağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?     

Elmadağ Kayak Merkezi’ne direkt olarak giden toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Elmadağ Kayak Merkezi’ne gitmek için kayak tesisinin 3,5 kilometre kadar dışında bulunan Yakupabdal’a otobüs ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’nun(yıkılan) arasında bulunan caddeden (Cumhuriyet Caddesi) 336 numaralı Yakupabdal-Ulus otobüsüne binebilirsiniz

Dolmuş ile Gitmek isterseniz eğer, yine aynı caddeden Yakupabdal-Gençlik Parkı dolmuşlarına da binebilirsiniz.

Hususi aracınızla  gitmek için Natoyolu Caddesi’nin bitimine kadar gitmelisiniz. Nata Vega, İkea’yı geçtikten sonra direkt olarak ilerliyorsunuz ve bir süre sonra Natayolu Caddesi’nin bitiminde dar bir yola giriyorsunuz. Bu yolu direkt olarak takip ettiğiniz zaman Elmadağ Kayak Tesisi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir