Emendere Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Emendere Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Emendere Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Balıkesir’de Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Emendere Kaplıcası, Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sındırgı ilçesine bağlı Ilıcalı köyünde bulunmaktadır. Sındırgı ilçe merkezine 8 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 70 km mesafededir.

Emendere Kaplıca suları sıcaklığı 27 ila 33 derece arasında değişmektedir. Su içerisinde 91,6 eman radyoaktivite tespit edilmiştir. Şifa bulmak isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir.

Emendere Kaplıca suları egzama, mantar, sedef gibi birçok cilt hastalıkları, gut hastalığı, böbrek taşlarına ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bölgede birden fazla işletme bulunmaktadır. İşetmelerin yanı sıra kaplıca suyundan yararlanmak için Saklı Cennet Yüzme Havuzlarını da ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede piknik ve mangal yapacak uygun alanlar bulunmaktadır.

Saklı Cennet Yüzme Havuzlarına Giriş Ücreti 20 TL. Havuz akşam saat 19:00’da kapanıyor.

Emendere Kaplıcası Nerede?

Emendere Kaplıcası Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sındırgı ilçesine bağlı Ilıcalı köyünde bulunmaktadır. Sındırgı ilçe merkezine 8 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 70 km mesafededir.

Emendere Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Sındırgı merkezden Ilıcalı köyü minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Ankara’ya En Yakın Akçakoca Plajları

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balıkesir merkezden D555 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.