Emir Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Emir Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Emir Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Manisa’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Emir Kaplıcaları Hakkında Bilgiler                 

Emir Kaplıcaları, Manisa ilinin Kula ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kula ilçesine bağlı Şehitlioğlu Köyünde bulunur. Kula ilçe merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 136 km mesafede yer almaktadır. Gediz nehri kolu Geren Çayı yakınında bulunan Ilıcaklı Hamam deresi kenarındadır.

Emir Kaplıcaları suyunun sıcaklığı 58 derece olarak kaşımıza çıkmaktadır. Debisi ise 2,5-5 lt/sn arasında değişmektedir. Bir ana kaynak ile bu kaynağın kaçaklarının oluşturduğu iki küçük kaynaktan meydana gelmektedir.

Kula Roma – Bizans dönemine ait hamam kalıntılarının da olduğu Kula Şehitlioğlu Kaplıca Bölgesi 1 ve 3. derece arkeolojik sit alanı içerisindedir. Bu kalıntıların varlığı kaplıcanın asırlardır yararlanılan bir su kaynağı olduğunu göstermektedir.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular banyo kürü ve içme kürü olarak kullanılmaktadır. Termomineral özellik gösteren kaynaklar banyo olarak romatizma, siyatik, kırık-çıkık, cilt ve kadın hastalıklarında kullanılmakta, içme olarak da sindirim sistemi ve karaciğer üzerindeki olumlu etkisinden yararlanılmaktadır.

OKUMALISIN  Mevlid-İ Halil Camii Ve Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

                       Emir Kaplıcaları Konaklama                      

Emir hamamları içinde belediye tarafından yaptırılan 37 aparttan oluşan konaklama yeri mevcuttur. Odalar her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Odalara şifalı sulardan verilmektedir.

                      Emir Kaplıcaları İletişim Numarası          

Tel: 0 236 835 1246

                             Emir Kaplıcaları Nerede?                      

Emir Kaplıcaları, Manisa ilinin Kula ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kula ilçesine bağlı Şehitlioğlu Köyünde bulunur. Kula ilçe merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 136 km mesafede yer almaktadır. Gediz nehri kolu Geren Çayı yakınında bulunan Ilıcaklı Hamam deresi kenarındadır.

                     Emir Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?              

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kula merkezine gelip burada kaplıcalara giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Yılan Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Hususi araç ile gelmek isteyenler Manisa merkezden D300/E96 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.