Emirgan Ulaş Plajı ve Mesire Yeri – Nerede-Nasıl Gidilir?

Emirgan Ulaş Plajı ve Mesire Yeri – Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Emirgan Ulaş Plajı ve Mesire Yeri – Nerede-Nasıl Gidilir?- Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Emirgan Ulaş Mesire Yeri – Emirgan Ulaş Plajı

Ulaş Parkı, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer almaktadır. Parkın bulunduğu bölge Antalya-Alanya karayolunun 5. Kilometresinde bulunan küçük bir koy şeklindedir. Alanya’nın en eski karayolu parkı olarak karşımıza çıkmaktadır. Park genellikle yerli turistler ve Alanya’nın yerlilerinin tercih edilmektedir. Parkın sahil kısmı ise Ulaş Plajını oluşturmaktadır. Diğer adıyla Emirgan Plajı olarak da bilinmektedir. Çevresi düzenlemesi yapılmış olan plaj, bölgenin en güzel plajıdır. Altın sarısı renginde kumları bulunmaktadır. Plaj tamamen kumdan oluşmaktadır. Demiz tabanı da kumdan meydana gelmektedir. Bu özellikler plaja olan ilgiyi artıran faktörlerdir.

Park ilk dönemlerinde sadece bölge halkı tarafından kullanılırken yapılan düzenlemelerin ardından hem yerli halka hem de turistlere hizmet vermeye başlamıştır. Parkta masalar, sandalyeler, ızgara yerleri mevcuttur. Ulaş Dinlenme parkı bir tarafta piknik yapabileceğiniz, kayalıkların üzerinden balık tutma imkânı da sahiptir.

OKUMALISIN  Alanya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Plaj?

Daha önceleri Alanya Belediyesi tarafından işletilen park şimdi özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Kumsalın hemen arkasında bulunan yüksek terasta denizin mavi sularını ve Alanya Kalesinin paha biçilmez manzarasını izleme imkânınız bulunmaktadır. Park içerisinde alışveriş yapacağınız büfe bulunmaktadır. Burada büfe olsa da gelirken piknik malzemelerini yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

Emirgan Ulaş Mesire Yeri – Emirgan Ulaş Plajına Nasıl Gidilir?

Alanya Antalya karayolu üzerinde Antalya istikametinde 5. kilometrede yer alıyor. Ulaş Parkı Antalya’nın Alanya ilçesinde yer almaktadır. Ulaş Parkı ve Plajına hususi aracınızla veya şehir içi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür.

Parkta hem denize girip eğlenmek, hem mesire alanında mangal yakıp piknik yapmak istiyorsanız hususi aracınızla gelmeniz daha mantıklı olacaktır.

Alanya İlçe merkezinden plaj bölgesine toplu taşıma ile gelebilirsiniz. Minibüsler parkın hemen yakınında sizi indiriyor.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.