Emre Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kano – ATV – Frig Vadisi – Afyon

Emre Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kano – ATV – Frig Vadisi – Afyon

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Emre Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik Alanları – Aktiviteler ve Sosyal Tesis  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Emre Gölü Hakkında Bilgiler                         

Emre Gölü, Afyonkarahisar ilinin İhsaniye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İhsaniye ilçesinin Döğer kasabası ve Frig vadisi içinde yer almaktadır. Afyonkarahisar merkeze yaklaşık olarak 50 km civarındadır.

Gölet’in yüz-ölçümü yaklaşık 5 km² derinliği ise bazı bölgelerde 3 metrenin üzerindedir.  Göleti ziyaret aynı zamanda Frig Vadisindeki birçok tarihi eserin de görülmesine vesile olmaktadır. Gölün kıyısında Frig Kaya Anıtlarının yanında bulunan Yunus Emre Tekkesini de ziyaret edebilirsiniz.

Emre Gölü’nde Piknik alanı ve Sosyal tesis bulunmaktadır. Sosyal Tesis içerisinde Yeme – İçme ve çay & Kahve içerek bu keyifli manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

Gölde gezmek için Kral Midas olarak bilinen Kayık ile Gezme Keyfi,  Kano mevcut olup, Bisiklet ve ATV Motosikletler ile de çevreyi gezebilme şansına sahipsiniz.

OKUMALISIN  Eber Gölü Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Piknik - Kamp - Afyon

               Emre Gölü – Frig Vadisi Balon Turu             

Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi işbirliği ile Büyük Taarruz Zaferi  kutlamaları kapsamında Emre Gölü’nde Frigya Balon Festivali düzenlenmektedir. Ayrıca yapılan çalışmalar ile birlikte Emre Gölü ve Frig Vadisi Güzergahında Balon uçuşları yapılacaktır.

                         Emre Gölü Nerede?                             

Emre Gölü, Afyonkarahisar ilinin İhsaniye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İhsaniye ilçesinin Döğer kasabası ve Frig vadisi içinde yer almaktadır. Afyonkarahisar merkeze yaklaşık olarak 50 km civarındadır.

                       Emre Gölü’ne Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Emre Gölü Yaklaşık olarak 1 saatlik bir yol bulunmaktadır. Aynı zamanda İhsaniye ilçe merkezinden Döğer kasabasına giden araçlarla gidebileceğiniz gibi kendi aracınızda varsa yine kolaylıkla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı Nerede - Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti-Piknik?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.