Anasayfa / Doğal Güzellikler / Erbaa Düden Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Erbaa Düden Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Erbaa Düden Gölü Nerede – Nasıl Gidilir? – Tokat Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Erbaa Düden Gölü

Erbaa ilçesinin kuzeyinde Gökal yolu güzergahında Kızılotluk mevkiinde bulunan 1200 rakımlı doğa harikası bir göldür. Düden Gölü bir mesire alanı olup çevresi çam, kayın ve meşe ormanları ile kaplıdır. Düden Gölü İlçe Merkezi Erbaa’ya 25 Km. uzaklıktadır.

Erbaa Düden Gölü Hakkında;

Düden Gölü Erbaa ve çevre ilçelerdeki doğa severler tarafından mesire yeri olarak tercih edilmektedir. Özellikle hafta sonu yoğun ilgi görmektedir.

Gölün oluşumu Orman İdaresince Önünün kapatılmasıyla oluşmuş bir suni göldür. Düden gölü ve çevresinde yaban domuzu, Kurt, Tavşan, elik, güvercin, keklik, serçe karatavuk, Ördek vb. hayvanlara rastlayabilirsiniz. Düden gölünde balık yaşamamakta, bunun sebebi de tabanının bataklık olmasından kaynaklanmaktadır. Yöre halkı tarafından mesire alanı olarak kullanılan bu yerde bir mesire alanında, doğa ile iç içe olacaksınız. Çam ağaçlarının altında mis gibi havasıyla muhteşem bir yerdir. Doğa severler için, yürüyüşler yapabilirsiniz, ayrıca kamp içinde uygundur.

OKUMALISIN  Tunus Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Erbaa Düden Gölüne Nasıl Gidilir;

Erbaa ilçesinin kuzeyinde Gökal yolu güzergahında Kızılotluk mevkiinde bulunur.

Düden Gölü İlçe Merkezi Erbaa’ya 25 Km. uzaklıktadır.

Tokat-Erbaa arası 67 km ve yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir