Ereğli Kumyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kocaeli

Ereğli Kumyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kocaeli

Sevgili Gezginler bu yazımızda Ereğli Kumyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Ereğli Kumyalı Plajı Nerede?                       

Kumyalı Plajı, Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kocaeli kent merkezine 35 km mesafede bulunmaktadır. Plaj yaklaşık olarak 600 metre uzunluğa sahiptir. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır.

Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır Doğu Marmara’nın 2. mavi bayrağı almaya aday plajıdır.  İlçede sanayi tesisi bulunmaması ve düzgün bir şekilde işleyen arıtma alt yapısı sayesinde temizliğini korumasında etkili olmuştur.

 

Kumyalı Plajı, Nezih bir ortamı olan, halkın huzur ve güven içinde aileleri ile zaman geçirebileceği bir yerdir. Plajın etrafında ve yakınlarında bulunan işletmelerden her türlü ihtiyacınızı rahatça ve sorunsuzca eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz. Burada can kurtarma ve ilk yardım olanakları mevcuttur.

                      Kumyalı Plajı Giriş Ücreti                        

Kumyalı Plajı, halk plajı olmasından dolayı ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Şezlongların olduğu alan dışında kalan İstediğiniz yere Kendi Kamp Sandalyenizi ve Şemsiyenizi kurabilirsiniz.

Şemsiye & Şezlong kiralamak isterseniz eğer Plaj içerisindeki işletmelerden uygun fiyat le kiralayabilirsiniz. 2023 yılı itibariyle Şemsiye & Şezlong 80 TL civarındadır.

              Ereğli Kumyalı Plajı’na Nasıl Gidilir?             

Kumyalı Plajı Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kocaeli kent merkezine 35 km mesafede bulunmaktadır.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenlerin İzmit’e ulaştıktan sonra Gölcük-Bursa-Yalova yoluna sapmaları gerekiyor. Bunun dışında Gebze Eskihisar’dan Yalova Topçular’a arabalı vapurunu kullanıp Körfez’i geçmeleri gerekmektedir.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar için; Kocaeli merkezden Karamürsel ilçesine toplu taşıma araçlarıyla veya Diğer ilçelerden Feribot ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca İstanbul’dan Karamürsel ilçesine ulaşmak için Yalova otobüslerini kullanmanız gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.