Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SİNOP

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SİNOP

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nerede?                    

Tatlıca Takım Şelaleleri, diye tabir edilen sıralı şelaleler, Sinop ilinin Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir.

Toplamda irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Bu şelaleler, Erfelek’e yaklaşık 10, Sinop’a ise 45 km uzaklıktadır.

Şelalenin İsmi Sinop ‘un Erfelek ilçesinden gelmektedir. Diğer isimlerinin geldiği yerse Tatlıca Köyü yakınında olmasından dolayı oradan gelmektedir.

Şelale Nasıl Keşfedildi derseniz, 1997 yılında Erfelek Barajı’nın yapımın da açılan yollar sonrasında Devlet Su İşleri ekipleri tarafından keşfedilen Şelale görenleri şaşkına çevirmektedir.

Kaynak suları, yağmur suları ve eriyen karların suları Şelalenin kaynağını oluşturmaktadır. Şelalenin Suyunun düştüğü bazı yerlerde birçok gölet oluşmuştur. Yerli halk ve ziyaretçiler serinlemek amacıyla göletlere girebiliyorlar. İlkbahar ayında kar suları ve yağan yağmur sularından dolayı şelaleler daha güzel gözükmektedir. Şelalelerin en tepesinde de bir kafe hizmeti veren mekân bulunmaktadır.

Şelalenin etrafında kamp alanları, mesire yerleri olduğundan piknik yapabileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Doğa ile iç içe olduğunuz için çeşitli hayvanlara denk gelebilirsiniz.

Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir yerdir. Yaklaşık 2,5 / 3 saatlik zorlu ama son derece keyifli bir tırmanma parkuru sunar.

 

Kamp alanında restoran, hediyelik eşya dükkanları, tuvalet, piknik alanı, market bulunmaktadır.

   Erfelek Tatlıca Şelaleleri Giriş Ücreti 2024 Yılı      

Araç Giriş Ücreti ……….50 TL 

                 Tatlıca Şelaleleri Ziyaret Saatleri                    

Saat 09:00-19:00 arasında ziyaretçilere açık olduğunu söyleyebiliriz.

         Erfelek Tatlıca Şelaleleri’ne Nasıl Gidilir?          

Sinop iline 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır. Sinop il otogarından Erfelek İlçesine her yarım saatte bir dolmuş kalkmaktadır. Erfelek ilçesinden de şelalelerin olduğu yere dolmuşlar bulunmaktadır.

Telefon: 0(368) 260 61 75

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.