Ergan Kayak Merkezi 2023-2024 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücreti

Ergan Kayak Merkezi 2023-2024 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ergan Kayak Merkezi 2023 – 2024 Yılı Fiyatları – Ekipman Kiralama Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

   Ergan Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler     

Ergan Kayak Merkezi, Erzincan Merkez’e 12 km mesafede yer almaktadır. Kayak merkezi Ergan Dağında bulunmaktadır. Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan Ergan dağı 2970 metre yüksekliğe sahiptir.

Yeni yapılan bir kayak merkezi olmasına rağmen kar kalitesi ve tesis özellikleri ile Erzincan, Doğu Anadolu’da tercih edilen bir konuma gelmiştir. . Ergan Kayak Merkezi Farklı zorluk dereceleri ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahiptir.  Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunan tesiste ayrıca bin kişi taşıma kapasiteli teleferik bulunmaktadır. 1.800 m, 2.662 m ve 2.455 m uzunluğa sahip pistleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en uzun kayak pistinin bulunduğu kayak merkezidir.

             Ergan Kayak Merkezi 2023 – 2024 Yılı Ücretleri              

          Kayak takımları ve Skipass ücretleri 2024     

Kayak Takım (Kayak – Ayakkabı)……………: 300 TL

Kayak Takım (Öğrenci)…………………………: 150 TL

Snowboard Takım (Kayak – Ayakkabı)……: 400 TL

Snowboard Takım (Öğrenci)………………….: 200 TL

Mont Kiralama : ………… 120 TL

Pantolon Kiralama : …… 120 TL 

Gözlük……………………..: 70 TL

Eldiven…………………….: 70 TL

Kask………………………..: 100 TL   

Dolap ………………………: 100 TL

Baton……………………….: 100 TL

Sezonluk Dolap …………: 1500 TL

Kart Depozito…………….: 30 TL

10 Çıkış: 500 TL

20 Çıkış: 900 TL

50 Çıkış: 2000 TL

Gece Kayağı: 250 TL

Gondol ile Ulaşım Tam 50 TL

 Engelliler ve gazilerden gondol ücreti alınmamaktadır.

           Ergan Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?       

Kayak Merkezi şehir merkezine yakın olduğu için hususi aracınızla otobüsle minibüsle veya taksiyle ulaşım oldukça rahattır.

Hususi Aracınız ile geleceksiniz eğer, şehrin güney güneyinde kalan Çağlayan Kavşağından Çağlayan istikametine dönerek yaklaşık “4 km” gidildikten sonra sonra bu yoldan ayrılıp Yaylabaşı istikametine devam etmeniz gerekiyor. Ardından  5 km yol giderek tesislere ulaşabilirsiniz. Kayak merkezine hafta sonu giderseniz otoparkta yer bulmak zorlaşıyor . Aracınızı park ettikten sonra hadi kaymaya başlayalım diyemiyorsunuz, ekipmanlarınız varsa yüklenip 50 m’lik bir yürüyüşün ardından teleferiğe binmek için 5 TL karşılığında size bir fiş alabiliyorsunuz.

Havayolu ile gelmek isteyenler  haftanın her günü uçuş bulunmaktadır. Havalimanından taksiyle  veya şehir merkezinden Yaylabaşı Otobüsleri’yle ulaşım gidebilirsiniz.  Ergan kayak merkezi havaalanına olan yakınlığı ile de tercih edilen merkezler arasındadır. Havaalanına 12 dakika uzaklıktadır..

Şehirler arası otobüs ile gelenler, Taksi ile  ya da 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler. Yaylabaşı otobüslerini tercih edecek ziyaretçiler için yarım saatte bir kalkan otobüsler sabah  07:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında sefer yapmaktadırlar

Demiryolu ulaşımını tercih edenler,  Tren Garından taksi ile veya  Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.