Anasayfa / Doğal Güzellikler / Ergan Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ergan Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ergan Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? – Fiyatlar ve Konaklama İmkanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Ergan Kayak Merkezi Hakkında;                  

Ergan Kayak Merkezi, Erzincan Merkez’e 12 km mesafede yer almaktadır. Kayak merkezi Ergan Dağında bulunmaktadır. Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan Ergan dağı 2970 metre yüksekliğe sahiptir.

Yeni yapılan bir kayak merkezi olmasına rağmen kar kalitesi ve tesis özellikleri ile Erzincan, Doğu Anadolu’da tercih edilen bir konuma gelmiştir. . Ergan Kayak Merkezi Farklı zorluk dereceleri ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahiptir.  Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunan tesiste ayrıca bin kişi taşıma kapasiteli teleferik bulunmaktadır. 1.800 m, 2.662 m ve 2.455 m uzunluğa sahip pistleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en uzun kayak pistinin bulunduğu kayak merkezidir.

Ergan Kayak Merkezi’ndeki telesiyej sistemi 2 etaptan meydana gelmektedir. İlk etabı 1740 metre rakımlı Ardıçlı Gölü’nde başlayıp 2340 rakımlı Yayla Düzü’nde son bulmaktadır. Son etap ise 2340 metre rakımlı Yayla Düzü’nden  başlayıp  2950 rakımlı olan bölümde son bulmaktadır. Aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunmaktadır.

Ergan kayak merkezinde Arpalık mevkiinden, 8 kişilik 22 adet gondol-teleferik hattı ile Ardıçlı Gölü’nde kurulu olan kayak alanının başlangıç noktasına erişim sağlayabilirsiniz. Ergan Kayak Kayak merkezinde sezon Aralık ayında açılıp, Nisan ayına kadar devam etmektedir.

Ergan Kayak Merkez Konaklama İmkanları

Oteller genellikle Ergan Kayak Merkezi’ne yakın konumdadır. Kayak merkezi şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım çok rahattır.  Otellere giden toplu taşıma araçları ve otobüsler mevcuttur.

OKUMALISIN  Göreme Açık Hava Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

                      Kayak Ekipman Fiyatları Hakkında      

Ekipmanları tesise çıkmak için kullandığınız teleferikten indikten sonra kayak odalarından kiralayabilirsiniz. Türkiye’ deki bir çok kayak merkezinin aksine burada özel işletme yok, tesisi Türkiye Kayak Federasyonu işletiyor, haliyle diğer kayak merkezlerine göre fiyatlar daha makul.

             Ergan Kayak Merkezi 2021 Ücretleri              

          Kayak takımları ve Skipass ücretleri 2021       

Kayak Takım (Kayak – Ayakkabı)……………: 60 TL

Kayak Takım (Öğrenci)…………………………: 40 TL

Snowboard Takım (Kayak – Ayakkabı)……: 60 TL

Snowboard Takım (Öğrenci)………………….: 40 TL

Mont Kiralama : Tam 30 TL , Öğrenci 20 TL,

Pantolon Kiralama : Tam 30 TL , Öğrenci 20 TL,

Gözlük……….: 20 TL

Eldiven………: 20 TL

Kask…………..: 20 TL   

Dolap …………: 20 TL

Baton………….: 10 TL

Günlük sınırsız Kayak ücreti 60 TL, Öğrenci ücreti ise 40 TL.

Tek Çıkış: 20 TL, öğrenci 10 TL

5 Çıkış: 60 TL, öğrenci 40 TL

10 Çıkış: 100 TL, öğrenci 70 TL

20 Çıkış: 170 TL, öğrenci 140 TL

50 Çıkış: 350 TL, öğrenci 300 TL

Gece Kayağı: 40 TL

T-Bar Tek Çıkış: 5 TL

Kızak: 15 TL

Gondol – Kızak 20 TL

Gondol ile Ulaşım Tam 10 TL, Öğrenci 5 TL

OKUMALISIN  Kenya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

 Engelliler ve gazilerden gondol ücreti alınmamaktadır.

İletişim Numaraları

Tel: 0539 473 22 35 – 0446 242 40 24

              Ergan Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?    

Kayak Merkezi şehir merkezine yakın olduğu için hususi aracınızla otobüsle minibüsle veya taksiyle ulaşım oldukça rahattır.

Hususi Aracınız ile geleceksiniz eğer, şehrin güney güneyinde kalan Çağlayan Kavşağından Çağlayan istikametine dönerek yaklaşık “4 km” gidildikten sonra sonra bu yoldan ayrılıp Yaylabaşı istikametine devam etmeniz gerekiyor. Ardından  5 km yol giderek tesislere ulaşabilirsiniz. Kayak merkezine hafta sonu giderseniz otoparkta yer bulmak zorlaşıyor . Aracınızı park ettikten sonra hadi kaymaya başlayalım diyemiyorsunuz, ekipmanlarınız varsa yüklenip 50 m’lik bir yürüyüşün ardından teleferiğe binmek için 5 TL karşılığında size bir fiş alabiliyorsunuz.

Havayolu ile gelmek isteyenler  haftanın her günü uçuş bulunmaktadır. Havalimanından taksiyle  veya şehir merkezinden Yaylabaşı Otobüsleri’yle ulaşım gidebilirsiniz.  Ergan kayak merkezi havaalanına olan yakınlığı ile de tercih edilen merkezler arasındadır. Havaalanına 12 dakika uzaklıktadır..

Şehirler arası otobüs ile gelenler, Taksi ile  ya da 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler. Yaylabaşı otobüslerini tercih edecek ziyaretçiler için yarım saatte bir kalkan otobüsler sabah  07:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında sefer yapmaktadırlar

Demiryolu ulaşımını tercih edenler,  Tren Garından taksi ile veya  Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir