Erikçe Park Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Erikçe Park Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Erikçe Park Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir? – Gaziantep’te Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Erikçe Park Ormanı, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. 214 Hektar bir alan üzerinde kurulmuş olan bu doğa harikası alan içerisinde, Piknik Alanları, Seyir Terasları, Macera Park Alanları, Yapay Kayak Merkezi, Yürüyüş Alanları ve Yapay Göletleri ile muhteşem bir tesistir.
Erikçe Park Ormanı, İnsanlara temiz ve sakin bir ortamda sevdikleriyle huzurlu vakit geçirecekleri bir alandır. Ailelerin gelip çocuklarıyla eğlenecekleri alanlar bulunuyor. Sizlere bu yazımızda Erikçe Park Ormanında Neler bulunuyor, onlardan kısaca bahsedecek olursak;

Erikçe Park Ormanı Piknik Alanı Hakkında Bilgiler;

Erikçe Park Ormanı içerisinde, Çam Ağaçlarının arasında sizler için oluşturulmuş piknik alanları bulunuyor. Kapalı-Açık çardaklar, Banklar, Çeşme ve Mescid bulunuyor. Mangal ve Piknik yapabileceğiniz, yapay gölet ve şelalelerle donatılmış, şırıl şırıl su sesinin yanında huzur bulacağınız, yeşilin ve mavinin iç içe girdiği mükemmel bir piknik alanı desek hiç yanlış olmaz.

OKUMALISIN  Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Erikçe Park Ormanı Macera Park ve Extreme Alanı;

Erikçe Macera Parkı Çocuk ve Gençlik Kamp Eğitim Merkezi, Erikçe Park Ormanı içerisinde özellikle genç yaşta bulunan macera severler için muhteşem bir yerdir. Macera Park içerisinde; Yüksek ip parkurları, okçuluk, oryantiring, bocce, dart, mangala tırmanma duvarı, survival parkur, eğitsel grup dinamiği oyun atölyeleri, temel kampçılık, dağ bisikleti etkinlikleri gibi 40 farklı etkinlik gerçekleştirilmektedir.

Erikçe Park Ormanı Yapay Kayak Merkezi;

Erikçe Ormanı içerisinde bulunan Yapay bir kayak yapılan alan bulunuyor. 70-80 metre uzunluğunda yüksek bir tepeden kayak yapma imkanı bulunuyor. Özellikle birde Gaziantep ilinin yaz sıcaklarını düşündüğünüz zaman bu oldukça harika bir etkinlik olmaktadır.

Erikçe Park Ormanı Giriş Ücreti 2020

Kişi Başı : 5 TL,

İndirimli : 2  TL,

Araç ile Girişler 10 TL.

Ayrıca Macera Park Alanı içerisinde bulunan bütün etkinliklerden ücret alınmaktadır. Yapay Kayak Merkezi Dahil olmak üzere…

Erikçe Park Ormanı İletişim Bilgileri;

Adres: Gaziantep Kahramanmaraş Yolu, Sammezreası/Şehitkamil/Gaziantep

Tel: 0535 963 45 02

Erikçe Park Ormanı’na Nasıl Gidilir;

Erikçe Park Ormanı, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gaziantep-Kahramanmaraş yolu olarak biline yoldan gidildiği zaman kolaylıkla bulabileceğiniz bir tesistir. Erikçe Park Ormanı Gaziantep şehir merkezi arası ortalama 13 km uzaklıktadır. Yaklaşık 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Zeugma Mozaik Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.