Erikli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Erikli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Erikli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Tabiat Parkında Neler Yapılır? konuları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Erikli Tabiat Parkı

Tabiat Parkı Bilecik ilinin Bozüyük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bozüyük bağlı Erikli Köyü sınırları yakınında bulunmaktadır. Bilecik merkeze yaklaşık olarak 57 km mesafede yer almaktadır.

Tabiat parkı yaklaşık olarak 674 dekar büyüklüğündedir. Bu alan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2. Bölge Müdürlüğünce etüdü yapılmış ve taşıdığı tabii, kültürel kaynak değerleri ve rekreasyon potansiyeli sebebiyle 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu’nda yer alan tabiat parkı statüsüne uygun olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple saha Bakanlık makamının 11 Haziran 2018 tarih ve 1202 sayılı olurları ile Erikli Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir”

Büyük şehirlere yakınlığı sebebiyle ilgi görmektedir. Bulunduğu coğrafya sebebiyle Flora ve fuanası oldukça zengindir. Kızılçam, Sarıçam, Karaçam, meşe, kayın, Gürgen, Köknar ve Ardıç gibi ağaç türleri yer almaktadır. Ayrıca burada çakal Kurt Sansar ayı tavşan ve birçok kuş türü bulunmaktadır.

Tabiat Parkı içerisinde bulunan Vadi’nin kuzeydoğusunda Atatürk Köşkü yer almaktadır. Bu köşk Atatürk’ün arkadaşı Albay Çolak ibrahim bey tarafından yaptırılmıştır. Bu bölge özellikle Cumhuriyetin ilk yıllarında ülkemizin kereste ihtiyacını karşılaması ile de ün salmıştır. Burası tarihi özelliğinin yanı sıra özellikle yaz aylarında piknik yapılabilmesi açısından da büyük öneme sahiptir. Piknik amaçlı gelenlerin herhangi bir işletme bulunmamasından dolayı buraya gelmeden önce ihtiyaçlarını almalarını tavsiye ediyoruz. Burada yapılacak diğer faaliyet doğa yürüyüşüdür.

Erikli Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024

 Şahıs:………………………….15 TL

İndirimli:……………….. 10 TL

Bisiklet:……………………….15 TL

Motosiklet:………………….. 30 TL

Otomobil:……………………45TL

Minibüs:………………………135 TL

Midibüs:………………………225 TL

Otobüs:………………………..450 TL

Erikli Tabiat Parkı Nerede?

Tabiat Parkı Bilecik ilinin Bozüyük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bozüyük bağlı Erikli Köyü sınırları yakınında bulunmaktadır. Bilecik merkeze yaklaşık olarak 57 km mesafede yer almaktadır.

Erikli Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ile ulaşım yapılmaktadır. Maalesef toplu taşıma ile ulaşım yoktur hususi araç ile gitmek isteyenler Bozüyük Erikli yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Konum bilgisini kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.