Erikli Yaylası Çifte Şelale – Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler – Yalova?

Erikli Yaylası Çifte Şelale – Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler – Yalova?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Erikli Yaylası – Çifte Şelale – Kamp Alanı Nerede –  Nasıl Gidilir – Kamp Alanı Fiyatları?  hakkında bilgiler vereceğiz.

             Erikli Yaylası – Çifte Şelale – Kamp Alanı        

Erikli Yaylası Yalova-Çınarcık ilçesi Teşvikiye Köyü’nün 6 km. yukarısında denizden 600m. yükseklikte bir yayladır. Erikli Yaylasında, Teşvikiye Kent Ormanı, Çifte Şelale, Küçük Dipsiz Göl ve Büyük Dipsiz Göl bulunmaktadır. 33 dönüm arazi üzerine kurulu bu yer ormanla iç içe şelale ve dere kıyısında huzur bulacağınız çadır kampı ve mesire alanları bulunmaktadır.

              Erikli Yaylası ve Kent Ormanı Hakkında;     

Erikli Yaylası Kent ormanı içerisinde Kamp Alanları, piknik alanları, yürüyüş alanları, seyir terasları, tuvaletler, çeşme, lavabolar, şelaleler ve kafeler bulunuyor. Birçok Ağaç çeşidinin bulunduğu bu alanda asli orman ağaçlarından kayın, karaçam, meşe, kestane, gürgen, dış budak, Akçaağaç, çınar, kızılağaç, ıhlamur, yabani kiraz, yabani erik ağaçları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Dalaman Çevresinde Arabayla Gezilecek Yerler?

Erikli Yaylası – Çifte Şelale – Kamp Alanı Hakkında;

Erikli Yaylasına giderken hafif meyilli bir yoldan geçiyorsunuz, daha sonra geniş bir düzlükte bulunan bu yerde muhteşem bir ırmak akıyor. Buz gibi tatlı su kaynaklarının olduğu bu yerde Erikli Çifte şelalesi akmaktadır. Şelalenin aktığı yerde ufak birde göl oluşmuştur. Yanınıza yüzme kıyafeti alırsanız, bu serin suya girmenizi tavsiye ediyoruz.

Erikli Kamp Alanı Hakkında; Erikli Yaylasına geldiğinizde kent ormanında ve yaylada kendi çadırınız ile dere kenarlarında Ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz. Ayrıca, Erikli yaylasında bulunan bir çok özel işletmeler tarafından işletilen kamp alanlarına rastlayabilirsiniz. Bu işletmelerden çadır da kiralayabiliyorsunuz. Erikli Yaylasında içme suyu bulabileceğiniz alanlar mevcuttur, Kent ormanından odun bulma imkanız var. Hafta sonları gruplar eşliğinde kamp yapmaya gelenler olduğu için biriz kalabalık olmaktadır.

Not: Geceleri sabaha karşı soğuk oluyor, ona göre tulum seçimine dikkat ediniz.

               Erikli Şelalesi Kamp Alanı Fiyatları 2021         

Kamp Ücreti (Kişi Başı) 25 TL

OKUMALISIN  Sızır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

El araba dolusu odun 30 TL

WC – Banyo Var

Elektrik Var

Zipline ve Etkinlikler var

       Erikli Çifte Şelale Kamp Alanına Nasıl Gidilir?      

Yalova Çınarcık iskelesine ulaştığınızda İDO sefer hatlarının hemen yanındaki caddeden servisler kalkmaktadır. Sabah 11:00 ile 13:00 arasında kalkan bu minibüsler sizleri doğrudan erikli yaylası ve şelalelerine götürmektedir. Akşam dönüşlerinde ise yine servisler bulunuyor, saat 17:00 sularında kalkan bu minibüsler ile Teşvikiye Kent Ormanı girişinden tekrar Çınarcık ilçesine geri getiriyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.