Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bungalov

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bungalov

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik – Bungalov Evler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede?                   

Tabiat Parkı, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölcük ilçesine bağlı Erikli Düzü Yaylası sınırları içerisindedir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafededir.

Tabiat Parkı 63 hektar alana sahip doğal yaşam alanıdır. Bu arazinin tamamı devlete aittir. Önceden mesire alanı olan bu arazi 11/07/2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlar Kurulu Oluru ile tabiat parkı olarak statü kazanmıştır. 2013 yılında alan 60 tonluk su deposu ve su isale hattı yapılmıştır. 2015 yılında alana bilgilendirme, yönlendirme tabelaları ve piknik masaları yerleştirilmiştir.

2018 yılı sonunda ise Tabiat Parkı kapılarını misafirlerine açmış bulunmaktadır. Eriklitepe Tabiat Parkı işletmeciliği 11.09.2008 tarihinde 5+2 yıllığına Gölcük Belediye Başkanlığı’na verilmiştir. Burası elinde bulundurduğu imkanlara bakıldığında tam anlamıyla bir Turizm Kompleksi gibidir.

           Eriklitepe Tabiat Parkında Neler Yapılır?           

Bungalov Tipi Evler, Yürüyüş parkurları, Piknik & Kamp Alanları, cafeler ve Çay bahçeleri bulunmaktadır. Bölgede piknik yapmak için uygun mangal alanları, masalar, su, WC, lavabo gibi hizmetler verilmektedir. Ayrıca burada bulunan paintball alanında eğlenceli vakit geçirme şansına sahipsiniz.

Özellikle çocuklu ailelerin güzel vakit geçirmesi amaçlı Mini Survivor Parkurları ve Çocuk parkları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü yapmak için de çok uygun bir alandır. Çadır kampı kuranların temel ihtiyaçlarını karşılama imkânı vardır. Ateş Yakmak, Mangal Yapmak  serbesttir.

                    Tabiat Parkı Kamp Ücreti 2023 Yılı            

Tabiat Parkı Günlük Çadır Kamp Ücreti 2023 yılı itibariyle 75 TL

         Tabiat Parkı Bungalov Ev Fiyatları 2023 Yılı    

Cuma – Cumartesi Günleri gecelik fiyatı…. 850.00 TL

Diğer Günler ………..650.TL

Sömestr Tatili – Milli ve Dini Bayramlar – Resmi Tatiller ……950.TL

(Fiyatlar oda fiyatıdır. 4-5 kişi kalabilir)

Rezervasyon: 0538 052 57 69 (09.00 – 17.00 Saatleri arası)

        Eriklitepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı         

Şahıs …………..8 TL

İndirimli ……. 4 TL

Otomobil ….. 24 TL

                Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede?                          

Tabiat Parkı, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölcük ilçesine bağlı Erikli Düzü Yaylası sınırları içerisindedir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafededir.

                 Eriklitepe Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?         

Buraya hususi aracınızla ya da tur şirketleri ile ulaşmanız mümkündür. Tabiat Parkı‘na gidebilmek için birkaç farklı güzergâh bulunmaktadır. Gölcük’ten yola çıktıktan sonra sırasıyla İhsaniye-İrşadiye ve Eriklitepe Tabiat Parkı ‘na ulaşım sağlayabilirsiniz. Son dönemde yapılan yol tapım çalışmaları ile Gölcük merkezden parka 10 dk da ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.