Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidiyor? – Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Eriklitepe Tabiat Parkı – Kocaeli

Eriklitepe Tabiat Parkı, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölcük ilçesine bağlı Erikli Düzü Yaylası sınırları içerisindedir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafededir.

Eriklitepe Tabiat Parkı 63 hektar alana sahip doğal yaşam alanıdır. Bu arazinin tamamı devlete aittir. Önceden mesire alanı olan bu arazi 11/07/2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlar Kurulu Oluru ile tabiat parkı olarak statü kazanmıştır. 2013 yılında alan 60 tonluk su deposu ve su isale hattı yapılmıştır. 2015 yılında alana bilgilendirme, yönlendirme tabelaları ve piknik masaları yerleştirilmiştir. 2018 yılı sonunda ise Eriklitepe Tabiat Parkı kapılarını misafirlerine açmış bulunmaktadır. Eriklitepe Tabiat Parkı işletmeciliği 11.09.2008 tarihinde 5+2 yıllığına Gölcük Belediye Başkanlığı’na verilmiştir. Burası elinde bulundurduğu imkanlara bakıldığında tam anlamıyla bir Turizm Kompleksi gibidir.

Eriklitepe Tabiat Parkında Neler Var derseniz, 

OKUMALISIN  Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Bungalov Tipi Evler, Özel yürüyüş parkurları, Kamp alanları, cafeler ve Çay bahçeleri bulunmaktadır. Bölgede piknik yapmak için uygun mangal alanları, masalar, su, WC, lavabo gibi hizmetler verilmektedir. Ayrıca burada bulunan paintball alanında eğlenceli vakit geçirme şansına sahipsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin güzel vakit geçirmesi amaçlı Mini Survivor Parkurları ve Çocuk parkları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü yapmak için de çok uygun bir alandır. Çadır kampı kuranların temel ihtiyaçlarını karşılama imkânı vardır. Tabiat parkına giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede?

Eriklitepe Tabiat Parkı Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölcük ilçesine bağlı Erikli Düzü Yaylası sınırları içerisindedir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafededir.

Eriklitepe Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya hususi aracınızla ya da tur şirketleri ile ulaşmanız mümkündür. Eriklitepe Tabiat Parkı ‘na gidebilmek için birkaç farklı güzergâh bulunmaktadır. Gölcük’ten yola çıktıktan sonra sırasıyla İhsaniye-İrşadiye ve Eriklitepe Tabiat Parkı ‘na ulaşım sağlayabilirsiniz. Son dönemde yapılan yol tapım çalışmaları ile Gölcük merkezden parka 10 dk da ulaşmak mümkündür.

OKUMALISIN  İshakpaşa Sarayı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.