Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – Müze içerisinde bulunan Eserler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, Ankara İlinin Altındağ ilçe sınırlarında, Ankara Kalesi’nin yanında bulunmaktadır. Müze, Kültür varlıkları Koleksiyoncuları Derneği tarafından kurulmuştur. Eritman Müzesinde, derneğin kurucu başkanı Mühendis, Koleksiyoner ve Sanatsever Yüksel Erimtan’ın kendi biriktirdiği koleksiyonundan yaklaşık 2.000 parça tarihi eser sergileniyor.

Eritman’da, Bizlere, Anadolu’nun antik eserlerinden oluşan koleksiyonlarını ve sanat eserlerini görme imkânı sağlıyor. Ayrıca, Hitit, Urartu, Roma ve Bizans dönemine ait eserlerin sergi de görmek mümkündür.

Ankara’da bulunan diğer müzeler ile kıyaslandığında Özel bir müze olması ve müze içerisinde çeşitli sanatsal ve müzikal etkinliklerin olması bu müzeyi farklı kılmaktadır. Ayrıca, (4-13 yaş arası) küçük yaşta ki çocuklar için Atölye programları, “Apicius” Yemek Tarifleri, Çömlekteki Mitoloj, Renklenen Çömlekler (Parmak Boyası), Mitolojik Hikâyelerle Çocuk Yogası, Tiyatro Maskı Atölyesi, Antik Dokuma Atölyesi gibi birçok sanatsal etkinlik düzenlenmektedir. Okul grupları ile de gelebilirsiniz.

Erimtan Müzesinin alt katında Ankara manzaralı bir de kafeteryası bulunuyor. Bu güzel mekânda çay-Kahve içmekte ayrı bir keyif vermektedir.

                 Eritman Müzesinde Konserleri                 

Müze’de,  “Müze’de Müzik Temalı” etkinliği ile Her hafta Salı günleri saat 20.30‘da çeşitli konserler verilmektedir. 158 kişilik salon içerisinde yapılan bu etkinlikte, Türkiye’nin usta müzisyenleriyle genç ve gelişmekte olan yetenekleri, farklı programlarla dinleyici karşısına çıkmaktadır. Ayrıca, Konser etkinliği, Tiyatro etkinliği, söyleşi ve sergilerde düzenlenmektedir.

     Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Giriş Ücreti    

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Giriş Ücreti 2023 Yılı

Tam…………….: 40 TL

İndirimli ……..: 20 TL

0 – 4 Yaş ÜCRETSİZ.

 ICOM, CIMAM, MMKD kart sahipleri, er ve erbaşlar, basın kart sahipleri ÜCRETSİZ girebilir.

Müze Kart Geçmiyor.

                         Müzesi Ziyaret Saatleri                       

Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

 Haftanın 6 Günü Saat; 10:00 – 18:00 arası açıktır.

Müze, 31 Aralık ve 1 Ocak, dini bayramların arife ve ilk günleri kapalıdır.

Tel: 0312 311 04 01

     Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede?    

Müze, Ankara İlinin Altındağ ilçe sınırlarında, Ankara Kalesinin yanında bulunmaktadır.

     Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’ne Nasıl Gidilir?     

Müze, Ankara ilinin En merkezi yerlerinden ve en eski yerleşme yeri olan Ulus’ta bulunmaktadır. Anadolu medeniyetler Müzesinin üstünde Ankara Kalesine çıkarken sağ tarafta kalmaktadır.

Şahsi aracınızla gelecekseniz eğer, Ankara Kalesine doğru çıkmanız yeterli olacaktır, araçlarınız için Ücretli otopark alanları bulunuyor.

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Otobüs ile Gidecekler; En yakın yer Anafartalar Caddesinden geçen 375 – 377 – 361 – 357 nolu otobüslere binip Anafartalar Caddesinde inip yürüyebilirler. Veya Ulus olarak bilinen yerde indikten sonra Ankara Kalesine doğru yürümeleri yeterli olacaktır.

Dolmuş ile Gidecekler; Mamak – Ulus arası hizmet veren Dolmuşlara binerek Anafartalar Caddesinde inip yürüyerek ulaşabilirler.

Metro ile Gidecekler; Ulus olarak bilinen istasyondan indikten sonra Ankara Kalesine doğru yürüyerek gidebilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.