Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Ankara Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara İlinin Altındağ ilçe sınırlarında, Ankara Kalesinin yanında bulunmaktadır. Müze, Kültür varlıkları Koleksiyoncuları Derneği tarafından kurulmuştur. Eritman Müzesinde, derneğin kurucu başkanı Mühendis, Koleksiyoner ve Sanatsever Yüksel Erimtan’ın kendi biriktirdiği koleksiyonundan yaklaşık 2.000 parça tarihi eser sergileniyor.

Eritman Müzesi, Bizlere, Anadolu’nun antik eserlerinden oluşan koleksiyonlarını ve sanat eserlerini görme imkânı sağlıyor. Ayrıca, Hitit, Urartu, Roma ve Bizans dönemine ait eserlerin sergi de görmek mümkündür.

Ankara’da bulunan diğer müzeler ile kıyaslandığında Özel bir müze olması ve müze içerisinde çeşitli sanatsal ve müzikal etkinliklerin olması bu müzeyi farklı kılmaktadır. Ayrıca, (4-13 yaş arası) küçük yaşta ki çocuklar için Atölye programları, “Apicius” Yemek Tarifleri, Çömlekteki Mitoloj, Renklenen Çömlekler (Parmak Boyası), Mitolojik Hikâyelerle Çocuk Yogası, Tiyatro Maskı Atölyesi, Antik Dokuma Atölyesi gibi birçok sanatsal etkinlik düzenlenmektedir. Okul grupları ile de gelebilirsiniz.

OKUMALISIN  Odunpazarı Gezilecek Yerler - Eskişehir Gezi Rehberi

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesinin alt katında Ankara manzaralı bir de kafeteryası bulunuyor. Bu güzel mekânda çay-Kahve içmekte ayrı bir keyif vermektedir.

Eritman Müzesinde Salı Konserleri;

Eritman Müzesi,  “Müze’de Müzik Temalı” etkinliği ile Her hafta Salı günleri saat 20.30‘da çeşitli konserler verilmektedir. 158 kişilik salon içerisinde yapılan bu etkinlikte, Türkiye’nin usta müzisyenleriyle genç ve gelişmekte olan yetenekleri, farklı programlarla dinleyici karşısına çıkmaktadır. Ayrıca, Konser etkinliği, Tiyatro etkinliği, söyleşi ve sergilerde düzenlenmektedir.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri;

Müze, Salı – Pazar günleri arasında Saat; 10:00 – 18:00 arası açıktır.

Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Müze, 31 Aralık ve 1 Ocak, dini bayramların arife ve ilk günleri kapalıdır.

Müze giriş ücreti Tam: 12 TL  İndirimli: 7 TL

Müze Kart Geçerli değildir.

Tel: 0312 311 04 01

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Nerede;

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara İlinin Altındağ ilçe sınırlarında, Ankara Kalesinin yanında bulunmaktadır.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Müze, Ankara ilinin En merkezi yerlerinden ve en eski yerleşme yeri olan Ulus’ta bulunmaktadır. Anadolu medeniyetler Müzesinin üstünde Ankara Kalesine çıkarken sağ tarafta kalmaktadır.

OKUMALISIN  Tarsus Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Şahsi aracınızla gelecekseniz eğer, Ankara Kalesine doğru çıkmanız yeterli olacaktır, araçlarınız için Ücretli otopark alanları bulunuyor.

Toplu Taşıma iye Gelecekler, Otobüs-Metro-Dolmuş Hangi toplu taşıma aracı ile gelirseniz gelin Ulus durağında indikten sonra Ankara Kalesi Tabelasına doğru yürümeniz yeterli olacaktır. Müze, Anadolu Medeniyetler müzesinin yanından Ankara Kalesine doğru çıkan yokuşta bulunmaktadır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.