Erkmen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Erkmen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Erkmen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

             Erkmen Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler           

Tabiat Parkı, Afyon ili merkezine sadece 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yemyeşil Doğası, Çam ağaçları, Seyir Terası,  Kamp ve Piknik Alanlarıyla Günü Birlik gidilebilecek mesire alanıdır. Yöre Halkı özellikle hafta sonları buraya gelerek yoğun iş temposunun stresini atmaktadır.

Tabiat Parkında Neler Yapılır;  toplam 516 dekar alana sahip olan Tabiat Parkında Mangal yapmak için ayrılmış alanlar da Piknik yapabilirsiniz. Bu alanda Büfe, Üstü Kapalı Çardaklar, Masa, Çeşme, WC ortak kullanım alanları bulabilirsiniz. Tabiat Parkı ayrıca Güzel bir yürüyüş alanıdır. Tabiat Parkından Erkmen Göletine kadar güzel bir parkur sizi bekliyor. Erkmen Tabiat Parkında Kamp yapmak isteyenler için uygun alanlar bulunuyor. Ateş yakılabilen bu yerde Masa, Çeşme, WC bulunuyor.

Erkmen Baraj Gölü Hakkında; 516 Hektarlık Milli Park içerisinde bulunan bu Gölet,Günü Birlik piknik yapmak için gelen ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. Ayrıca bu gölette olta balıkçılığı da yapılıyor.

             Erkmen Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023           

Bisiklet……………………………….10 TL

Motorsiklet, ATV…………………20 TL

Otomobil, Kamyonet, Pickup 30 TL

Minibüs………………………………90 TL

Midibüs………………………………150 TL

Otobüs………………………………..300 TL

            Erkmen Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri                

Tabiat Parkına 07.00 – 22.00 Saatleri arası Giriş serbesttir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Erkmen-Afyonkarahisar Merkez

                 Erkmen Tabiat Parkı’na Gidilir?                     

Tabiat Parkı, Afyon İl Merkezine sadece 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tabiat Parkına Gitmek için; Afyon Şehir Merkezinden Atatürk Bulvarından Erkmen Beldesine doğru gitmeniz yeterli olacaktır. Erkmen Beldesine geldiğinizde Yönlendirici tabelalar yardımı ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile gelecekler, Afyon şehir merkezinden Erkmen Beldesine giden Minibüslere binerek Tabiat Parkına yakın bir konuma kadar ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.