Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir – Karaman Gezilecek Yerler

Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir – Karaman Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Karaman Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Ermenek Zeyve Pazarı Nerede?                

Zeyve Pazarı, Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı ikizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere arasında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 26 km. uzaklıktadır.

                      Zeyve Pazarı Hakkına Bilgiler              

Pazar, yaklaşık olarak 500 yıllık tarihiyle günümüze ulaşan turistik bir yerdir. Burada yaklaşık 100-200 yıllık dev çınar ağaçları bulunmaktadır. Bu bölge doğal güzellikleri, soğuk suları, yerleşim durumu, otantikliği, su değirmenleri, su hizarı, fırını, pazarı ile yerli yabancı birçok turisti kendisine çekmektedir. Özellikle yaz aylarında çevre köylerde üretilen sebze, meyve ve el sanatları satışa sunulmaktadır. Bunun dışında doğa ile iç içe geçmiş bu pazar yerinde birçok mesire alanı yer almaktadır. Akdeniz’e yakınlığı Kazancı ve Gülnar üzerinden turistlerin kolayca ulaşabildikleri ve genellikle günübirlik gelip-gittikleri bir mesire yeridir. Burada alışverişin dışında piknik yapma şansına sahipsiniz.

OKUMALISIN  Atikhisar Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

                     Zeyve Pazarı Ne Zaman Gidilmeli?              

Zeyve Pazarına gitmek için en uygun zaman dilimi Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda gidip hem alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz. Hem de piknik yapabilirsiniz.

                    Zeyve Pazarı’na Nasıl Gidilir?               

Zeyve Pazarı, Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı ikizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere arasında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 26 km. uzaklıktadır.

 

Zeyve Pazarı’na ulaşım için şahsi aracınızla Ermenek ilçesine doğru yol almanız gerekiyor. Ermenek ilçesine girmeden burada tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zeyve Pazarı’na otobüs ile gelmek isteyenler öncelikle Karaman merkeze gelmelidir. Buradan Ermenek minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.