Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ermenek Zeyve Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir? – Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ermenek Zeyve Pazarı

Zeyve Pazarı, Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı ikizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere arasında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 26 km. uzaklıktadır.

Zeyve Pazarı yaklaşık olarak 500 yıllık tarihiyle günümüze ulaşan turistik bir yerdir. Burada yaklaşık 100-200 yıllık dev çınar ağaçları bulunmaktadır. Bu bölge doğal güzellikleri, soğuk suları, yerleşim durumu, otantikliği, su değirmenleri, su hizarı, fırını, pazarı ile yerli yabancı birçok turisti kendisine çekmektedir. Özellikle yaz aylarında çevre köylerde üretilen sebze, meyve ve el sanatları satışa sunulmaktadır. Bunun dışında doğa ile iç içe geçmiş bu pazar yerinde birçok mesire alanı yer almaktadır. Akdeniz’e yakınlığı Kazancı ve Gülnar üzerinden turistlerin kolayca ulaşabildikleri ve genellikle günübirlik gelip-gittikleri bir mesire yeridir. Burada alışverişin dışında piknik yapma şansına sahipsiniz.

Ermenek Zeyve Pazarı Ne Zaman Gidilir?

Zeyve Pazarına gitmek için en uygun zaman dilimi Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda gidip hem alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz. Hem de piknik yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Alanya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Plaj

Zeyve Pazarı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Zeyve Pazarı, Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı ikizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere arasında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 26 km. uzaklıktadır.

Zeyve Pazarı’na ulaşım için şahsi aracınızla Ermenek ilçesine doğru yol almanız gerekiyor. Ermenek ilçesine girmeden burada tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zeyve Pazarı’na otobüs ile gelmek isteyenler öncelikle Karaman merkeze gelmelidir. Buradan Ermenek minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Pedasa Antik Kenti Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pedasa Antik Kenti Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.