Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BİLECİK

Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BİLECİK

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Ertuğrul Gazi Müzesi Hakkında Bilgiler            

Ertuğrul Gazi Müzesi, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Kayhan Mahallesinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

Ertuğrul Gazi Müzesi, yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir. II. Abdülhamit döneminde belediye reisi Memiş Ağa tarafından “sargı evi” olarak inşa edildiği bilinmektedir. Yapılan restorasyon sonucunda müzeye çevrilmiştir. Tek salondan oluşan Müze çadır şeklini andıran mimari yapıya sahiptir. Müze kurulmadan önce, çevre köylerde araştırma yapılmış ve sergiye konulmak üzere halktan eşyalar alınmıştır. Müzede sergilenen eserler arasında tartı aletleri, arkeolojik eserler ve Osmanlı çini örnekleridir.

              Ertuğrul Gazi Müzesi Giriş Ücreti                

Giriş ÜCRETSİZDİR.

           Ertuğrul Gazi Müzesi Ziyaret Saatleri           

OKUMALISIN  Birgi Köyü  Nerede – Nasıl Gidilir – Birgi Köyü Gezilecek Yerler - İzmir

Ertuğrul Gazi Müzesi, kış döneminde Pazartesi günü hariç haftanın her günü 08:30-17:00 saatleri açık konumdadır.

            Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede?              

Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Kayhan Mahallesinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

         Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi Nasıl Gidilir?         

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bilecik kent merkezinden kalkan Söğüt ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile Bilecik merkezden gelmek isteyenler Bilecik Söğüt Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.