Anasayfa / Bilecik / Ertuğrul Gazi Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ertuğrul Gazi Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ertuğrul Gazi Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ertuğrul Gazi Türbesi Hakkında;

Ertuğrul Gazi Türbesi, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Türkmenbaşı Mahallesinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

Ertuğrul Gazi Türbesi, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’ye aittir. Türbenin yapım tarihi kesin olarak beli değildir. İlk olarak Osman Bey tarafından açık mezar olarak yapılmıştır. Daha sonra 1. Çelebi Mehmet tarafından türbe haline getirilmiştir.

Altıgen planlı olarak inşa edilmiştir. Ayrıca üzeri kubbe örtülü olan Ertuğrul Gazi Türbesi dikdörtgen bir girişe sahiptir. Yapımında taş ve tuğla kullanılmıştır. Sultan III. Mustafa döneminde 1757 yılında geniş kapsamlı şekilde restore edilmiştir. Bu restorasyon ile ilk yapıldığı halinden tamamen farklı olacak şekilde değiştirilmiştir. 1886 yılında II. Abdülhamit tarafından yeniden onarım yapılmıştır. Ayrıca türbenin yan tarafına çeşme inşa edilmiştir.

Ertuğrul Gazi Türbesi Nerede?

Ertuğrul Gazi Türbesi, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Türkmenbaşı Mahallesinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

OKUMALISIN  Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Ertuğrul Gazi Türbesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bilecik kent merkezinden kalkan Söğüt ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile Bilecik merkezden gelmek isteyenler Bilecik Söğüt Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir