Erzincan Ekşisu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – ROMATİZMA

Erzincan Ekşisu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – ROMATİZMA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Erzincan Ekşisu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ekşisu Kaplıcası, Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Büyükçakırman Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ekşisu mesire alanına 1 km mesafede yer almaktadır.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 33 derecedir. Bu sular güneş enerjisi yardımıyla yaklaşık 40 dereceye yükseltilmiştir. Burada teknoloji doğallığı olumlu şekilde sunmak için kullanılmıştır. Suda ki karbondioksit ayrıştırılarak, oluşabilecek olumsuzluklar ortadan kaldırılırken, ayrıştırılan karbon dioksit ekonomiye kazandırılacak olan Fabrika için ise Kalkınma Bakanlığına projeleri sunularak yatırım planlarına eklenmesi sağlandı. Son teknolojinin kullanıldığı havuzlarda ki su her kullanımda değişmektedir.

Kaplıcada günübirlik misafirlerin kullanımına yönelik bir tesis bulunmaktadır. Erzincan Belediyesi tarafından işletilmektedir. Kaplıcada kabinler isteğe göre aileler, kadınlar ve erkekler için özel olarak ayrılabilmektedir. 12 adet kapalı havuzu ile hizmet vermektedir. Bunun dışında her Ünitede ayrı ayrı olmak üzere Soyunma Odası, Duş ve Wc si komplike olarak hizmet vermektedir.

Banyo kürü şeklinde kullanılan kaplıca suyu, cilt hastalıkları, romatizma, damar sertliği ve kalp hastalıklarına iyi gelmektedir.

Telefon: 0(446) 231 44 24

Faks: 0(446)231 44 25

                            Ekşisu Kaplıcası Nerede?                               

Kaplıca, Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Büyükçakırman Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ekşisu mesire alanına 1 km mesafede yer almaktadır.

            Erzincan Ekşisu Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?               

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Erzincan şehir merkezinden karşılıklı sefer düzenleyen Belediye özel halk otobüsleri ile gidilebilmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise, Erzincan merkezden Amasya- Erzurum Yolu/Halit Paşa Cd. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.