Erzincan Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan

Erzincan Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Erzincan Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kimin Yaptığı  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Saat Kulesi Hakkında Bilgiler                       

Erzincan şehrinin merkezinde Barış Manço Parkı içerisinde bulunuyor. Eski Askeri Ortaokul Bahçesinde bulunan ve 1939 Erzincan depremi sonrasında yıkılan Saat Kulesi’nin yerine  2011 yılında Eski Saat Kulesinin bir benzeri olarak inşa edilmiştir.

Kule, Erzincan şehrinin sembolleri arasında bulunmaktadır.  5 Basamaklı bir plan üzerine ve sivrilerek uzanan bir plan ile yapılmıştır. Saat Kulesi bir park içerisinde bulunduğundan dolayı çevresinde dinlenme alanları ve çay bahçesi bulunuyor. Burada oturup hem çayınızı içip hemde bu güzel yapıyı seyredebilirsiniz.

             Erzincan Saat Kulesi’ne Nasıl Gidilir?              

Erzincan şehrinin merkezinde Barış Manço Parkı içerisinde bulunuyor. Eski Aşıklar Caddesi ile Ordu Caddesinin birleştiği noktada bulunuyor. Şehir Merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Merkezden yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Adres: İnönü Mahallesi Atatürk Mahallesi Kültür Merkezi Baris manco Parkı ici, Merkez-Erzincan

Erzincan Saat Kulesi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.