Erzurum Uzundere Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Erzurum Uzundere Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Erzurum Uzundere Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti? hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Uzundere Cam Teras Nerede?                

Erzurum ilinin Uzundere ilçesindeki Tortum Gölü kenarında bulunmaktadır. Cam Teras 143 metre yükseklikte ve 12,3 metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir terası olarak listede yerini aldı.

                  Uzundere Cam Teras Hakkında;             

Cam Teras, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) desteklediği bir proje ile Tortum Gölü karşısındaki tepeye yapılmıştır.

Cam Teras üzerinde yürürken insanların kendilerini Göl’ün üzerinde ve boşlukta oldukları hissi veriyor. Uzundere Belediyesi tarafından Cam teras çevresine otopark, kafeterya, bisiklet yolu ve restoran gibi sosyal donatıların yapılması planlanıyor.

Türkiye’nin En Geniş ve En Uzun Cam Seyir Terası

OKUMALISIN  İotape (Aytap) Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Türkiye’de özellikleri ile ilk ve tek olan Uzundere Cam Terası, 143 metre yükseklikte 12,3 metre uzunluğunda, 545 metre kare kapalı, 565 metrekare açık alana sahiptir. Cam Terasa gelenler, dört tarafı yüksek tepelerle çevrilmiş harika Tortum Gölü’nü izleme fırsatını buluyorlar.

            Uzundere Cam Teras Giriş Ücreti 2021      

Giriş Ücreti 5 TL (2021 Yılı)

          Uzundere Cam Teras’a Nasıl Gidilir?            

Erzurum ilinin Uzundere ilçesindeki Tortum Gölü’nün kenarında Pirin Kayalar mevkinde bulunmaktadır. Aracınız ile giderseniz eğer, Erzurum – Artvin yolu üzerinde devam ettiğinizde karşınıza çıkacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.