Eskibağ Halik Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Eskibağ Halik Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eskibağ Halik Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Eskibağ Halik Koyu Hakkında Bilgiler         

Eskibağ Halik Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eskibağ Halik Koyu Plajı Büyükada’nın en uzun plajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Halik Koyu 800 metre sahil boyu ile 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Motor ile ulaşılabilen Eskibağ Halik Koyu Plajı çevresinde kamp ve piknik alanları da mevcut. Kır gazinosu ve lokantalar da burada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Büyükada plajı Eskibağ Halik Koyu tertemiz denizi ve sessiz ortamı ile özellikle sakinlik isteyenlere uygundur. Halik Koyu Plajı’nda, yol kenarında gözleme yapan büfeler ve pek çok restoran mevcuttur.

              Eskibağ Halik Koyu Plajı Giriş Fiyatları         

                 Halik Koyu Plajı 2022 Yılı Giriş Ücreti          

 • Hafta içi 90 TL
  Hafta sonu 120 TL
 • 0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor.

                  Eskibağ Halik Koyu Plajı Nerede?                

Eskibağ Halik Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

          Eskibağ Halik Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?         

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hem İstanbul’dan hem de Yalova’dan yaz aylarında pazar günleri ise İzmit’ten ulaşmak mümkündür. İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

Vapur ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada   (direkt):                                60 dakika
 • Kabataş – Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada:   105 dakika
 • Bostancı – Büyükada  (direkt):                                30 dakika
 • Bostancı – Heybeliada- Büyükada:                        45 dakika
 • Bostancı – Tekmil Adalar- Büyükada:                    60 dakika

Deniz Otobüsü ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada: 30 dakika
 • Bostancı – Büyükada: 10 dakika

Büyükada İskele Başmemurluğu Tel: (0216) 382 60 06

Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel: (0216) 382 44 36 

Karaköy ve Eminönü’nden

Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren düzenli şekilde seferler yapılmaktadır. Yılın her günü gece 12’ye kadar Eminönü iskelesinden şehir hatları vapuruna binerek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapur sırasıyla Kadıköy, Kınalıda, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada iskelesine uğramaktadır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmekte ve bu hatlarda İstanbulkart’ınızı kullanabilir, kartınızın türüne göre indirimli tarifeden yararlanabilirsiniz.

Kabataş Limanı’ndan

Adalara gitmek için en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlardandır. Adalara, vapur, motor ve deniz otobüsleri gibi geniş bir tercih sunması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Yaz kış düzenli seferler uygulanmaktadır. İsterseniz şehir hatları vapuru kullanarak ucuza ulaşımı gerçekleştirebilir, isterseniz rahat ve hızlı bir ulaşım için İDO’yu tercih edebilirsiniz.

Avcılar’dan

Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir. Avcılar’dan adalara sefer yapan tek firma olan Dentur Avrasya ile ulaşım sağlanabilmektedir. Avcılardan adalara seyahat süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bostancı’dan

Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür.

Kadıköy İskelesi’nden

Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Kadıköy-Büyükada arası sefer düzenleyen ilk alternatifimiz gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Bunun dışında ikinci alternatif olarak Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir. Turyol firması buraya hafta içi karşılıklı olarak 5, hafta sonu ise 6 sefer düzenlemektedir.

Kartal’dan

Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. İlk sefer saat:06.30 dadır. Yaz döneminde ise bu seferlerin sıklığı yarım saatte bir olmakla birlikte yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakikadır. Böylelikle Kartal bölgesinde oturanların adaya istedikleri zamanda gidip gelmeleri mümkün olmaktadır.

Maltepe’den

Yazın ve kışın sadece günde üç kere mavi Marmara firması motorlar ile sefer düzenlemektedir. İlk ulaşım saat: 08.00’dadır.

Yalova’dan adalara ulaşım gidiş-dönüş olarak tek sefer yapılmaktadır. Yalova’dan kalkış saat 10.30 Heybeliada’dan kalkış ise saat:18.00’dir.

İzmit’ten adalara gidiş-dönüş sadece “Pazar” günleri Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.