Eskihisar Millet Bahçesi Macera Park Nerede Nasıl Gidilir – Kocaeli 2024

Eskihisar Millet Bahçesi Macera Park Nerede  Nasıl Gidilir –  Kocaeli 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eskihisar Millet Bahçesi Macera Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretli mi? Millet Bahçesi içinde bulunan Dağ Kızağı  – Çocuk Oyun Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

         Eskihisar Millet Bahçesi            

Millet Bahçesi, Kocaeli ilinin Gebze ilçesi Eskihisar mevkisinde Eskihisar Kalesi’nin ve Eskihisar sahilinin üst kısmında bulunmaktadır.

Eskihisar Millet Bahçesi

Eskihisar Millet Bahçesi

Millet bahçesi, Eskihisar Kalesi olarak bilinen tarihi mekanın hemen üst kısmında Eski Askeri  alan olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Millet Bahçesi içerisinde Çocuk Oyun Alanı, Tırmanma Parkuru, Dağ Kızağı, Flora Alanı, Cafe-Restoran, Seyir Terası , Otopark ve Wc alanları ile görülmeye değer güzelliktedir. Hemen alt kısmında bulunan  Eskihisar Sahili de güzel bir yürüyüş  alanıdır.

  Eskihisar Millet Bahçesinde Neler Yapılır?  

Millet Bahçesi Macera Park, Genç Yaşlı 7’den  70’e kadar her yaş grubuna hitap eden aktiviteler içermektedir. Gençler tarafından Dağ Kızağı ilgi adağı olurken, Çocuklu aileler için Oyun Park alanı ve Tırmanma Parkuru ilgi alanı olmaktadır.

Kahvaltı Yapmak veya Balık Yemek isterseniz içinde burada bulunan mekanları tercih edebilirsiniz. Yok ben yürüyüş yapacağım derseniz eğer uzun bir sahil şeridi sizleri bekliyor. Fotoğraf çekinmeyi sevenler Gün batımları sizlere harika  manzaralar sunuyor.

Gebze Kahvaltı Mekanı…

Ayrıca, Yeme içme olarak Elişi Cafe Restoran isminde bir Kafeterya bulunmaktadır. Deniz manzarası eşliğinde kahvaltı keyfine doyum olmuyor….

                              Gebze Millet Bahçesi                               

                           Macera Park Dağ Kızağı                            

Dağ kızağı, ortalama 2-3 dakikalık mini bir gezinti olmaktadır. Eskihisar Kalesi ve Deniz Manzarası eşliğinde keyifli anlar yaşatıyor.

Eskihisar Millet Bahçesi Macera Park

Dağ Kızağı 2023 Yılı Ücreti 150 TL (2024 yılı itibariyle..)

         Eskihisar Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?      

Millet Bahçesi, Kocaeli ilinin Gebze ilçesi Eskihisar olarak bilinen yerde Eskihisar Kalesinin hemen üstünde bulunmaktadır.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Gebze ilçe Merkezinden (Mustafa Çoban Paşa Cami yanından) Eskihisar Feribot İskelesine giden 416 no’lu otobüsler ile kolayca gidebilirsiniz.)

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.