Eskihisar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Eskihisar Kalesi – Millet Bahçesi

Eskihisar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Eskihisar Kalesi – Millet Bahçesi

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Eskihisar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Eskihisar Sahili Nerede?                            

Eskihisar Sahili, Kocaeli İlinin Gebze ilçe sınırlarında Eskihisar olarak bilinen yerin sahil kısmı konumundadır. Gebze ilçesinin En Güzel yerlerinden biri olarak söyleyebileceğimiz bu alan içerisinde Eskihisar Feribot İskelesi, Eskihisar Kalesi, Millet Bahçesi ve Eskihisar Sahili ile görülmeye değer güzelliktedir.

Eskihisar Sahili, Eskihisar Feribot İskelesi olarak bilinen yerin hemen yanında, Eskihisar Kalesi’nin hemen altında bulunuyor. Bir Sahil şeriti olarak uzanan bu yerde, Balıkçı Barınakları, Balık restoranları, Cafeteryalar, Aile Çay Salonları, Kahvaltı Mekanları, Bisiklet sürme yolu, Koşu Yolu ve Çocuk Oyun Alanları bulunmaktadır.

             Eskihisar Sahili’nde Neler Yapılır?                  

Uzun bir sahili olan bu yer, yaz akşamlarında keyifli yürüyüşlerin yapıldığı, Balık restoranlarında yemeklerin yendiği, çocuklu ailelerin çocuk oyun parkında çocuklarını oynattığı, olta balıkçılığını sevenlerin balık tutmaya geldiği, Denize sıfır konumundaki mekanlar da keyifli sohbetlerin yapıldığı bir yerdir.

Eskihisar Sahilin de yürürken gitar çalan gençler ile karşılaşacaksınız, közde veya haşlanmış Mısır satan seyyar satıcıları görebilir, kamp sandalyesini alıp deniz kenarında oturan kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Eskihisar Sahilinde Bulunan mekanlara oturup yemeğinizi yerken veya çay-kahvenizi yudumlarken geçen Feribotları yada Denizin eşsiz güzelliğini izleyebilirsiniz. Gün batımını izleyebileceğiniz harika yerlerden biridir.

Eskihisar Sahili’nde Mangal – Piknik Yapılır mı? 

Ateş Yakmak – Semaver Yakmak Yasaktır. Piknik Yapabilirsiniz.

Eskihisar Sahiline gelenler, Çocuklu aileler için Millet Bahçesi Macera Park alanı, Dağ kızağı ve Çocuk Oyun Alanları ile tercih edilen bir yerdir. Ayrıca Güzel kahvaltı mekanları da bulunmaktadır.

Eskihisar Kalesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

               Eskihisar Sahili’nde Yüzülür mü?                 

Sahil de yüzmek Tehlikeli olduğundan ve cankurtaran hizmeti verilmediğinden yüzmek Yasaktır.

             Eskihisar Sahili’nde Kamp Yapılır mı?            

Sahil ve etrafında kamp yakmak yasaktır. Ağaçların altında sadece evden getirdiğiniz piknik malzemeleriyle oturtabilirsiniz.

                   Eskihisar Sahili’ne Nasıl Gidilir?                

Eskihisar Sahili, Kocaeli İlinin Gebze ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Eskihisar Kalesi olarak bilinen yerin hemen alt kısmında Feribot İskelesinin hemen yanındadır.

Eskihisar Sahiline Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Gebze merkez olarak bilinen Çoban Mustafa Paşa Cami önünden kalkan 411 – 416 numaralı minibüslere  binerek gidebilirsiniz.

Şahsi araçları ile Gidecekler, altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.