Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

           Cam Sanatları Müzesi Hakkında Bilgiler          

Müze, Eskişehir’in merkezinde yer almaktadır. Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı’nda yer alır. Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Merkez sınırları içerisinde yer alan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi 1 Aralık 2007 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ilk Cam Müzesi olarak geçen müze, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Cam Dostları Grubu‘nun ortak çalışmasıyla meydana gelmiştir. Şehrin güzel sanatlar fakültesinden zaman içerisinde toplanmış 12 yabancı ve 75 Türk sanatçının eserleri yine bu müzenin koleksiyonuna dâhildir ve burada sergilenmektedir. Özellikle Polonyalı, Japon, Alman ve bazı Leton sanatçıların hediyeleri bu müzede sergileniyor. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Odunpazarı Evleri bölgesinde kurulmuş ilgi çekici bir cam müzesidir. 2007 yılında hizmete açılan müze üç tarihi evin restore edilmesiyle oluşan bina içinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Cunda Adası’nda Gezilecek En İyi 10 Yer – Cunda Gezi Rehberi - Bursa

Müzede toplamda 3 adet galeri bulunuyor. Bu galerilerin 2 tanesinde rutin olarak müzenin devamlı koleksiyonları sergileniyor. Bunun dışında 3. galeride ise ülkemizin genç sanatçılarının geçici olarak kullandıkları eserleri sergileniyor. Her yıl genç sanatçılar yaptıkları cam eserleri bu bölümde ziyaretçilere sunmaktadır.

Müze bulunduğu yer itibariyle tarihi yerlere yakın konumdadır. Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Eskişehir Balmumu Müzesi, Alaeddin Camii, Cumhuriyet Tarihi Müzesi müzeye yürüme mesafesindedir.

          Cam Sanatları Müzesi Giriş Ücreti 2022 Yılı       

Ücretler Tam 10 TL, öğrenci 5 TL şeklindedir.

Bazı bölümlerinde müze kart geçiyor ama her bölümünde kullanamıyorsunuz.

                     Cam Sanatları Müzesi Ziyaret Saatleri               

Müze, haftanın her günü açık olup 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları, özel aracınız veya taksi ile ulaşabilirsiniz.

Hususi aracınızla gelmek için öncelikle Eskişehir şehir merkezine gelmeniz gerekiyor. Oradan tabelaları izleyerek rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aracınızı buraya park edebilirsiniz.

OKUMALISIN  Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir - Muğla Gezi Rehberi?

Toplu taşıma aracı ile gelmek isteyenler Otogar’dan tramvay’a binip en yakın Atatürk Lisesi tramvay durağında inip 5 dk bir yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler bu bölgenin önünden geçmektedir.

Şehrin en eski yerleşim alanı olan bu bölgede günümüzde birçok önemli tarihi ve turistik yapı bulunuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.