Eskişehir Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti

Eskişehir Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eskişehir Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır  – Giriş Ücreti – Oyun Alanları?  hakkında bilgiler vereceğiz.

                Eskişehir Millet Bahçesi Nerede?                   

Eskişehir Millet Bahçesi, Eskişehir il merkezinde Eskişehir Eski Şehir Stadyumu yerine yapılmıştır.

         Eskişehir Millet Bahçesi Hakkında Bilgiler       

Eski Şehir Stadyumu yerine 2018 yılında yapımına başlanmış ve 2020 yılında yapımı tamamlanarak Eskişehir Halkının kullanımına açılmıştır. Proje Alanı 52 bin m2, peyzaj Alanı 40. bin m2, ve 20.bin m2 Çim Alanı üzerine kurulmuştur.

Eskişehir Millet Bahçesi içerisinde; Büfe ve Kafeterya, Yürüyüş ve Bisiklet Yolu, Basketbol sahası, Fitness Alanı, Üstü Kapalı Çardaklar, Çocuk Oyun Alanları, Etkinlik Alanı ve Işıklı Süs Havuzu ve Kapalı Otopark bulunuyor. Millet Bahçesinde ayrıca Millet kıraathanesi olması ders çalışmak için tercih edilecek bir ortam sağlamaktadır.

Millet bahçesi Özellikle çocuklu aileler açısından oldukça güzel bir yerdir. Hem piknik yapabileceğiniz bir yer olması hem de çocuklarınızın çimlerde koşturup, Oyun parkında eğlenebilecekleri bir yerdir.

              Eskişehir Millet Bahçesi Giriş Ücreti              

Millet Bahçelerine Giriş ÜCRETSİZDİR.

         Eskişehir Millet Bahçesi Ziyaret Saatleri           

Millet bahçesine giriş için herhangi bir saat kısıtlaması yoktur.

        Eskişehir Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?          

Eskişehir Millet Bahçesi, Eskişehir il merkezinde Eskişehir Eski Şehir Stadyumu yerine yapılmıştır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘ne yakın bir konumdadır.

                    Toplu Taşıma İle Gidecekler;                        

Tramway ile Gidecekler; Otogar –  Osmangazi Üniversitesi arsı hizmet veren tramway’a  binip Stadyum Durağı veya Vişnelik Tramway İstasyonu durağında inerek ulaşabilirler.

Eskişehir Millet Bahçesine Otobüs ile Gidecekler

Eskişehir Millet Bahçesi yakınından geçen; En Yakın Hat numaraları 16s – 29s – 54s – 9s No’lu otobüslerdir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.