Eskişehir Şelale Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Eskişehir Şelale Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eskişehir Şelale Park Nerede – Nasıl Gidilir?- Eskişehir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                                                              Eskişehir Şelale Park                                                                                              

Şelale Park, Eskişehir’in Odunpazarı Semti’nde yer almaktadır. Çankaya Mahallesi’nde şehre hâkim bir noktada bulunmaktadır. Eskişehir ayaklarınızın altında, buradan şehir merkezini seyretmek paha biçilemez bir duygu. Şelale Park içerisinde bulunan 1400 m2 lik yapay şelale bu parka ismini vermiştir. Eskişehir Şelale Parkı, Eskişehir’in en göz alıcı ve en büyük parklarından bir tanesidir. 38.000 metre kare alana sahip Türkiye’nin de en geniş ve en güzel parkları arasında yer almaktadır. Şelale Park, Odunpazarı Belediyesi tarafından 2009 yılında  hizmete sunulmuştur.

Şelale Park içerisinde yapay şelale dışında parkta Yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço Heykelleri, çocuk oyun grupları, mini amfi tiyatro, yürüme yolları, seyir terası, kafe ve restoran bulunmaktadır.

Eskişehir Şelale Park, restaurant ve kafelerde rahatlıkla en güzel serpme kahvaltı yapabilirsiniz. Eskişehir’in en güzel parklarında manzara ve güzelliğin tadını çıkararak burada çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Çocukların eğleneceği çok alan olduğu için özellikle çocuklu aileler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Yerli halk hafta sonları piknik yapmak amaçlı bu parkı tercih etmektedir.

OKUMALISIN  Odunpazarı Modern Müze Nerede - Nasıl Gidilir?

Eskişehirli vatandaşlar uzaktan gelen arkadaşlarını veya akrabalarını bu parka kesinlikle getirmektedir. Yaz aylarında gitmek isterseniz, tavsiye vermek gerekirse akşamüstü saatlerinde çıkmaya çalışın. Böylece güneşin sıcak yüzünden bir nebze kaçmış olursunuz. Ayrıca geceleri çıkarsanız yanınıza soğuk havadan korunmak için üzerinize bir şey almayı da unutmamalısınız. . Hafta sonu kalabalığına gelmek istemiyorsanız, Şelale Parkı’na hafta içi de gidebilirsiniz.

 

                                                             Eskişehir Şelale Park’ı Ziyaret Saatleri                                                                             

Hem gündüz hem gece, hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin gidebileceğiniz bir yerdir. Eskişehir şelale park 24 saat açık konumdadır.

                                                              Eskişehir Şelale Park’ı Giriş Ücreti                                                                                    

Parkın giriş ücreti yoktur. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Şelale Park’ın giriş kapısının olduğu bölümde park edebileceğiniz yerler mevcuttur. Otoparka gerek yoktur.

 

                                                           Eskişehir Şelale Parkına Nasıl Gidilir?                                                                                

Şelale Park, Eskişehir’in Odunpazarı Semti’nde yer almaktadır. Çankaya Mahallesi’nde şehre hâkim bir noktada bulunmaktadır. Eskişehir Şelale Parkı, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde biraz dışarıda bulunmaktadır. Şelale Park Eskişehir ulaşım olarak Odunpazarı’na gitmeniz yeterlidir. 15-20 dakikalık bizinürüyüşle bölgeye ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Yenice (Çizmeli) Kamara Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Hususi aracınız ile bölgeye gidecekseniz Odunpazarı semtindeki parkı gösteren okları takip ederek rahatlıkla parka ulaşabilirsiniz.

Şehrin merkezinden taksi aracılığıyla gelecekseniz en fazla 15-20 TL bir ücret ödemeniz gerekebilir. Fakat park dönüşünde taksi bulmak biraz zor oluyor.

Tramvay yolu üzerinde olmadığı tramvay ile ancak Atatürk Lisesi’ne kadar gelebilirsiniz. Atatürk Lisesi’nden yürüyerek ya da 1 Numaralı Toplu Taşıma ile rahatlıkla Şelale Park’a ulaşabilirsiniz.

                                                                               Şelale Parka Yakın Gezilecek Yerler                                                                

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.