Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi – Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi – Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi) Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi)

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi), Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı olan Saray Mah. Sınırları içerisindedir. Merkeze 1 km mesafededir. Şehitliğin bulunduğu bölgededir.

Bu müze dünyaca ünlü seyyah, ilim adamı, tarihçi, yazar ve halk bilimci Evliya Çelebi’nin (1611-1683) doğduğu evdir. Evliya Çelebi aslen Kütahyalıdır. Kütahya Belediyesi ve Kütahya Evliya Çelebi Kültür Hizmet ve Tarihi Eserleri Onarma Derneğinin destekleri ile Dedesi Kara Ahmet Bey’in Türbesinin yanına yeniden yaptırılmıştır. Konağın yanında yer alan eski yapı da Kütahya Belediyesince kamulaştırılarak geleneksel el sanatlarımızın yaşatılacağı bir merkez haline getirilmiştir.

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi) Nerede?

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi) Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı olan Saray Mah. Sınırları içerisindedir. Merkeze 1 km mesafededir. Şehitliğin bulunduğu bölgededir.

OKUMALISIN  Adıyaman Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Evliya Çelebi Kültür Sanat Evi (Müzesi) Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkeze çok yakın olması sebebiyle ulaşım çok kolaydır. Hususi araç ile gelenler merkezde park edip yürüyerek ulaşabilir. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler şehir merkezinden 10 numaralı belediye otobüsüne binip şehitlik önünde inerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.