Fatih Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

 Fatih Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Fatih Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Etkinlik ve Ulaşım İmkanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Fatih Mesire Alanı Artvin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Mesire Alanı Artvin-Ardunç-Şavşat Varyant Yolu üzerinde yer almaktadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 18 km mesafededir. Ortalama 30 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mesire alanı 2008 yılında Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hizmete açılmıştır. Deriner Barajı gövde sahasının üst kotlarında bulunan Mesire Yeri çok etkileyici bir Seyir Terasıdır. Burada hem manzaranın tadına varabilir hem de fotoğraf çekme şansına sahipsiniz. Yaklaşık olarak 200 metre yüksekliğe sahiptir. Yerli ve yabancı turistler yoldan geçerken burada mola vermeden gitmemektedirler.

Burası şehirden uzak, havadar, sessiz ve sakin olmasının yanı sıra hem yeşilin hem de suyun buluştuğu bir mekandır. Stres atmanın yanı sıra piknik masalarında bir şeyler yiyip çay ve kahve içebilirsiniz. Yürürüş alanları, oturma alanları, piknik alanları, tuvalet imkanı, dev ağaç kökü ve seyir platformu mesire alanında bulunan imkanlardır. Burada bir ailenin işlettiği küçük bir işletme yer almaktadır. Hem işletmenin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz hem de yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Fatih Mesire Alanı Nerede?

Mesire Alanı Artvin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Mesire Alanı Artvin-Ardunç-Şavşat Varyant Yolu üzerinde yer almaktadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 18 km mesafededir. Ortalama 30 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fatih Mesire Alanı Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ile gitmeniz gerekmektedir. Tur araçları ile de gelmek mümkündür. Artvin-Ardunç-Şavşat Varyant Yolu üzerinde yer almaktadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 18 km mesafededir. Ortalama 30 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisini kullanarak rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.