Fatsa Fener Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ORDU

Fatsa Fener Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ORDU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fatsa Fener Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Fener Adasına Giden Tekneler Nereden Kalkıyor? Tekne Ücretli mi? Bu Konular Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fatsa Fener Adası Nerede?

Ada, Ordu İlinin Fatsa ilçesi açıklarında bulunan bir adadır. Yapılan çalışmalar ile Ada üzerine kurulan ahşap platform ile Turizme kazandırılmıştır. Fener Adası, Ordu Büyükşehir Belediyesi Tarafından 2022 yılında yapımına başlanmış ve 2023 yılında hizmete açılmıştır. Çalışmaların tamamlanması ile yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi göstermektedir.

Peki Ada içerisinde Neler Var?

Kayalık üzerine oluşturulan ahşap zeminde yaklaşık 150 kişilik açık alan, oturma alanı, kafe, seyir dürbünleri, balık izleme havuzları ve kuş gözlem noktası bulunuyor. Ayrıca, Ordu ürünleri olan Ordu tostu, simit, poğaça, sıcak ve soğuk içeceklerin satıldığı bir cafede bulunuyor.

Özellikle yaz aylarında oldukça keyifli bir alan desek hiç yanlış olmaz. Ordu gezinizde buraya da mutlaka uğramalısınız.

Fatsa Fener Adası Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Fatsa Fener Adasına Tekneler Nereden Kalkıyor?

Fatsa İtfaiyesine geldiğinizde içeriye doğru Fatsa Sahil Güvenliğin olduğu yere doğru girdiğinizde Tekneleri göreceksiniz. Buradan teknelere binebilirsiniz.

NOT: Hafta sonları yoğun olmaktadır. Ayrıca Yağmurlu havalarda Tekneler hareket etmiyor. Tesis Kapalı oluyor.

Fener Adası Açılış / Kapanış Saatleri

Ada, Saat 10.00 itibari ile açılıyor, Akşam ise Kapanış saati 18.00 ‘dır.

Bilgi ve İletişim: 0 538 878 68 48

Fatsa Fener Adası’na Nasıl Gidilir?

Ada, Ordu İlinin Fatsa ilçesi açıklarında bulunuyor. Ulaşım sadece tekne ile olmaktadır.

Fatsa İtfaiyesi olarak bilinen yerin hemen yanındaki Sahil Güvenliğin olduğu yere doğru girdiğinizde Tekneleri göreceksiniz. Buradan teknelere binebilirsiniz.

Tam Konum için  Alttaki Haritadan bakabilirsiniz….

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.