Ferhat Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Ferhat Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ferhat Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kim Yaptı? Konuları Hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Ferhat Paşa Cami Hakkında Bilgiler               

Ferhat Paşa Cami, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ferhat Paşa Mahallesinde yer almaktadır.

İstanbul’un Çatalca ilçesinde bulunan Ferhat Paşa Cami Mimar Sinan eseridir. Osmanlı sadrazamlarından Ferhat Paşa yaptırılan cami, sıbyan mektebi ve çeşmeden olan bir külliye özelliği de taşımaktadır. Osmanlı mimarisinin klasik bir örneği olan Ferhat Paşa Cami’nin kitabesine göre; Hicri 1006, miladi takvime göre ise 1597-1598 yıllarında yaptırılmıştır.

Evliya Çelebi, 1653 yılında Edirne üzerinden İstanbul’a dönerken uğradığı Çatalca kasabasında bulunan pek çok cami ve mescid arasında bunların “en mükellef ve müzeyyen”i olarak Ferhad Paşa Cami’ni gösterir. Evliya Çelebi, Ferhad Paşa’nın Sultan Süleyman Han’ın vezirlerinden olduğunu belirttikten sonra onun II. Selim ve III. Murad dönemlerine de eriştiğini söylemekle her iki Ferhad Paşa’yı birbirine karıştırmıştır. Ayrıca caminin şehrin tam ortasında yüksek bir yerde ve etrafının ağaçlarla kaplı olduğuna, yüksek bir minaresi bulunduğuna işaret eder.

OKUMALISIN  Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyatları 2021 - Ekipman Kiralama Ücretleri?

                      Ferhat Paşa Cami Nerede?                        

Ferhat Paşa Cami, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ferhat Paşa Mahallesinde yer almaktadır.

                  Ferhat Paşa Cami’ne Nasıl Gidilir?            

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 401, 402, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.